Teknoloji

Eğlencenin Yeni Boyutu

Son zamanlarda akıllı televizyonlar oldukça popüler hale geldi. İnternet’in sunduğu tüm imkanları arkasına alan bu televizyonların popüler hale gelmesinin en önemli sebebi, sahip oldukları teknoloji sayesinde sundukları zengin içerik.

Bir program seyretmek için televizyonun yayın akışına bağlı kalmak geçmişte kaldı. Aynı şekilde izlemek istediğiniz bir filmin DVD’sini satın almak da artık oldukça gereksiz. Cep telefonunuzu, fotoğraf makinenizi ya da video kameranızı da televizyonunuza bağlamak için kablolarla uğraşmanıza gerek yok. Görüntülü görüşmeler yapmak için illa bilgisayar başında olmanız da gerekmiyor. Tüm bunların hepsini akıllı televizyonlarla yapmak mümkün. En önemli akıllı televizyon üreticilerinden olan LG’nin Cinema 3D Smart TV modeli (42LA690S) sunduğu özelliklerle rakiplerinden farklılaşıyor. Televizyonun sahip olduğu yeni özellikler ve zengin içerik, televizyonla eğlence anlayışımızı kökünden değiştirebilecek gibi gözüküyor.

lg-42la690s

AKILLI KONTROL

42LA690S, tam anlamıyla tüm kontrolü size bırakıyor. Gelişmiş Smart Menü ve Sihirli Kumanda gibi özellikleriyle televizyonun tüm fonksiyonlarını kolay bir şekilde kullanmanız mümkün hale geliyor. Doğal konuşma akışını anlayabilen Voice Recognition özelliği ise kontrolü artırıyor.

Televizyon, gelişmiş bağlantı özellikleriyle de dikkat çekiyor. Smart Share özelliğive WiDi, Miracastgibi bağlantı seçenekleri televizyonun birçok akıllı cihaza bağlanmasını sağlıyor. Ayrıca NFC (Near Field Communication-YakınAlan İletişimi) veri iletim teknolojisini kullanan LG TagON uygulaması sayesinde kullanıcılar akıllı telefonlarını bir TagOn etiketine dokundurarak TV’lerini akıllı telefonları ile kolay ve hızlı şekilde eşleştirebiliyor.

ZENGiN İÇERİK

Akıllı televizyon satın alırken televizyonun sahip olduğu teknik özellikler kadar sunduğu içeriğe de dikkat etmek gerekiyor. 42LA690S, sunduğu zengin içerikle oldukça dikkat çekici. Sihirli Kumanda’da tek bir dokunuşla Turkcell TV, Tivibu ve Filmbox gibi servislerin sunduğu premium içeriğe ulaşmak mümkün. Bu sayede en son filmleri, en heyecanlı spor karşılaşmalarını, ilgi çekici belgeselleri, popüler dizileri ve ekonomi haberlerini herhangi bir yayın akışına bağlı kalmadan yüksek kalitede, istediğiniz zaman izleyebilirsiniz.

AİLE BOYU 3D

Televizyonun dikkat çekici diğer bir özeliği de üstün 3D teknolojisi. FPR (Film Patterned Retarder) teknolojisini kullanan televizyon pilsiz ve hafif Cinema 3D gözlükleriyle titreşimi ortadan kaldırıyor. Televizyonun sunduğu geniş izleme açısı sayesinde 3D eğlencesini ailenizle ya da arkadaş grubunuzla paylaşmanızı sağlıyor. Televizyonun derinlik kontrolü özelliğiyle 3D etkisini kişiselleştirmeniz de mümkün. Ayrıca televizyon 2D görüntüleri 3D’ye çevirebiliyor.
Televizyona olan bakış açınızı değiştirmek, sunulan zengin içerikle eğlenceyi ikiye katlamak istiyorsanız LG 42LA690S sizin için ideal bir seçim olabilir.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et