Teknoloji

LCD Televizyon Fiyatları Düşüyor mu?

\"LCDGünümüz teknolojisi hızla gelişiyor. Bu gelişmeyle birlikte LED TV ve 3D Televizyonların çıkmasıyla birlikte talep bu yönde artıyor. Bu yüzden LCD televizyon fiyatları düşüyor.

Yeni teknolojiler ile birlikte eski teknolojilerin fiyatları hep düşüş gösterir. Fakat LED TV ve 3D televizyonlar için kimisi deneyimlere göre hareket edeceğinden, şu an satışlar istenilen düzeyde değil tabii ki. Bu yüzden hâlihazırda LCD televizyonlar daha çok satılıyor. LCD televizyon fiyatları ise çok makul düzeyde seyrediyor. Bundan 1-2 yıl öncesine kadar 2 katı fiyatlara alınan LCD televizyonlar, şimdilerde yarı fiyatına alınabiliyor. Bunun sebeplerinden biri de, çeşitli markalar arasındaki rekabet ortamıdır. Gün geçtikçe markalar LCD televizyonlarına farklı özellikler ekleyerek piyasaya sürüyor ve bu rekabet ortamını kızıştırıyor. Bu durum ise tüketiciye yarıyor.

LCD televizyon fiyatlarını belirleyen kriterlerden biri de özellikleridir. Örneğin, HD-Ready  ve Full HD özelliği LCD televizyonlarda fiyatın değişmesine sebep olur. Burada HD-Ready özelliğine sahip olan LCD televizyon fiyatları daha uygun iken Full HD LCD televizyon fiyatları daha yüksektir.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et