Teknoloji

Masa Üstü Bilgisayar Önerileri

\"masaMasa üstü bilgisayar alırken mutlaka ilk düşündüğünüz şey, fiyatı olacaktır. Bu gayet olağan bir durumdur. Çünkü öncelikle bütçenizi düşüneceksiniz. Bende sizlere bu noktadan hareketle alacağınız masa üstü bilgisayar özelliklerinden bahsedeceğim.

Masa üstü bilgisayar için ilk dikkat etmeniz gerekenlerden biri performans olmalıdır. Performans için de işlemci ve RAM özelliklerine bakılmalıdır. Intel Pentium Core işlemcili ve en az 2GB DDR-III RAM bellek tercih etmenizi öneririm. Bu sayede bilgisayardan maksimum verim alabilirsiniz. Ayrıca maliyeti en aza indirmek için işletim sisteminin kurulu olması gerekmiyor. Bunu siz yapabilecekseniz, işletim sistemi kurulu olmadan satın alabilirsiniz. Yine maliyeti göz önünde bulundurarak 512MB ekran kartı yeterli olacaktır. 320GB ‘lık bir sabit disk ise işinizi fazlasıyla görür. Bunun yanında uygun fiyatlı bir LCD monitör alacağınızı zaten söylemiyoruz bile. İlave olarak kasada en az 6 USB girişinin olmasına dikkat edin. Çünkü USB girişlerini bolca kullanacaksınız.

Satın aldıktan sonra bilgisayar performansınız için gerçekten ihtiyaç duyduğunuz yazılımlar dı­şında başka program çalıştırmayın. Böylece işletim sisteminiz sabit diske daha az veri yaz­ma ihtiyacı hisseder ve böylece güç tasarrufu sağlarsınız.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yapın