Teknoloji

GPS Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

\"GPS\"Rota hesaplama, gidilecek yerin süresini ve kilometresini belirleme özellikleri kolaylık sağlayacaktır.

Taşınabilir otomotiv GPS cihazları bir araçtan diğerine taşınabilirlik sağlaması nedeniyle kolaylıkla tercih nedeni olabiliyor.

Araç içerisine montaj için herhangi bir desteğe ihtiyaç duyulmaması ve sesli navigasyon özellikleri ile taşınabilir sistemler GPS cihazları içeriside ilk sırada yer alıyor.

Bir GPS cihazı (navigator) alırken dikkat edilmesi gereken konuların başnda, yeterli düzeyde ekran parlaklığı ve canlı renkler sağlayan modellerin tercih edilmesi geliyor.

Cihazların özellikle farklı açılardan ve güneş ışığındaki görüntüleme performansını mutlaka kontrol edin. Her türlü ışıklandırma ortamında renklerin doğru gösterildiği bir cihaz seçmeye gayret edin.

Sokak seviyesinde harita desteği sunan modelleri tyercih edin.

Harita bilgilerinin ve cihaz Firmware\’inin güncellenebilir olmasına özen gösterin.

Taşınabilir modellerin birçoğu sisteme USB üzerinden PC\’ye bağlanarak son haritaları ve güncellemeleri alabiliyor. Bu özelliğin olmasına dikkat edin.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yapın