22 Eylül 2023
Teknoloji

Sadece Ofiste veya Evde Kullananlara Dizüstü Bilgisayar

dizüstü

Bilgisayarınızı dışarı çıkarmayı sevmiyorsanız, masaüstü bilgisayara yönelebilirsiniz fakat kasanın, monitörün, klavyenin ve farenin ayrı ayrı kapladığı alanı ve kablo karmaşası da hoşunuza gitmiyor olabilir. Bu durumda da dizüstü bilgisayarlara yönelmek, en iyisidir.

Sabit bir şekilde kullanılacak olan dizüstü bilgisayarların, batarya ömürleri çok da önemli değil. Ofiste kullanılacak olan bilgisayarlarda da, grafik işlemcinin pek bir önemi yok. Aslına bakarsanız, sabit bir şekilde yer kaygısından dolayı evde kullanılacak olan dizüstü bilgisayarlarda da, grafik işlemciye pek fazla gerek olmayacaktır. Bu durumda minimal seviyede (işlemci üzerindeki haricinde) bir grafik işlemci, yeterli olacaktır.

Ofiste veya evde kullanılacak bir dizüstü bilgisayar satın alırken dikkat etmeniz gereken şey, USB bağlantı miktarının olabildiğince fazla olması. Zira çıktı almak için yazıcıya, güncelleme yapmak veya fotoğrafları almak için akılLı telefona, daha iyi çekmesi için ayrı bir kablosuz alıcıya, dosya aktarmak için USB belleğe, depolama yapmak, harici depolama birimine ve rahat kullanım için fareye ihtiyaç duyabilirsiniz. Ayrıca DVD sürücüsünün bulunması da belli başlı senaryolarda önemlilik kazanabilir.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yapın