Teknoloji

Galaxy S3 mü? iPhone5 mi? Karşılaştırması

\"Telefon\"Galaxy S3 mü ? iPhone5 mi ? İşte Sebebleri ile Karşılaştırması

Akıllı telefon dünyasının en büyük iki ismi SAMSUNG ve APPLE. İşte bu iki firmanın ürünü olan Galaxy S3 ile iPhone 5’i inceledik ve hangisi daha avantajlı sebepleri ile açıkladık.

İşte sebepler;

Samsun Galaxy S3 Almak İçin Nedenler:

1)      iPhone5’e göre net işlemci hızı daha fazla.

2)      Batarya olarak iPhone5 ile arasında büyük bir fark var. Batarya ömrü nerde ise iPhone5’in 2 katı daha uzun süre dayanabiliyor. Ayrıca çıkarılabilir pil özelliği var.

3)      Kamera olarak farklara bakarsak. Ön kamera olarak iPhone5’e göre 1,6 Megapiksellik bir fark var. Normal kamera olaraktan bakarsak iPhone 5 ile arasında kayda değer büyük bir deklanşör hızı var. Kameranın diğer farklı özellikleri ise; Daha uzun pozlama , El ile odaklama yapabilme ve Seri Çekim modu.

4)      Ekran olarak bakarsak iPhone5’den daha büyük bir ekran ve çözünürlüğü var.
6)      Bağlanabilirlik olarak HDMI çıkışı bulunmaktadır. Ayrıca iPhone5’de olmayan bir özellik daha MicroSD yuvası bulunmaktadır , bu sayede harici depolama alanı yaratabilirsiniz.5)      İşletim sistemine bakarsak Samsung , Galaxy S3’de Android işletim sistemini kullanmış ve bunun artıları iPhone5’in işletim sistemine göre daha fazla uygulaması mevcut. Ayrıca iPhone5’de hiç olmayan Adobe Flash Player desteği bu telefonda mevcuttur.

\"\"

iPhone 5 Almak için Nedenler:

1)      iPhone5’de ilk önce işletim sistemini ele almak istiyorum, işletim sistemi firma tarafından her hangi bir güncelleme yapılırsa tedarikçisi tarafından direkt güncellemeler yapılır.

2)      Kamera olarak bakarsak S3’e göre daha az bir başlangıç süresi var. Özel bir kamera düğmesi var. S3’e göre net bir odaklanma farklı bulunmakta.

3)      Ekrana bakarsak S3’e göre daha fazla bir piksel yoğunluğuna sahip.

4)      Ses kalitesi olarak bakarsak iPhone5’de S3’e göre baya net bi ses kalitesi olduğundan şüphemiz yok.

5)      Bağlanabilirlik olarak bakarsak S3’e göre önemli bir derece büyük bir indirme ve yükleme hızı.

6)      iPhone5’de S3’e göre büyük bir ölçüde daha fazla geniş diyafram. (Diyafram ; Diyafram ne kadar geniş olursa o kadar daha fazla ışık elde eder. Bulanıklığı yok eder)

7)      iPhone’nun fiziksel özelliklerine bakacak olursak ; Daha hafif, Daha dar, Daha az bir göve hacmi, Daha küçük ve ince.

iPhone5 ve S3 için açıklayacaklarım bu kadar. Umarım beğenmişsinizdir. Bana sorarsanız siz hangi telefonu alırdınız diye ben olsam SAMSUNG GALAXY S3’ü alırdım. Hem maliyet olarak daha ucuz hem de daha teknolojik bir yapıda benim için. Tabi kişisel fikrim bu ama siz siz olun hava atmak için bu telefonlardan birini almayın. İyi günler dilerim…

\"iphone-5\"

Yorum Yapın