Samsung Galaxy S3 için Sürpriz Yumurta

Samsung Galaxy S3 akıllı cep telefonu için yeni bir sürpriz yumurta keşfettim. Yazarlarımızdan Cenk Ekinci sayesinde keşfettiğim bu sürpriz yumurta farklı android sürümleri için farklı tepkiler (görüntüler) vermektedir.  Eğer sizinde android işletim sistemli bir akıllı cep telefonunuz varsa hemen bu özelliği kontrol edebilirsiniz.

Önceki windows sürümlerinde bilinmeyen bazi eğlenceli özellikler, rastgele bir şekilde sonradan keşfedilmisti. İşte bunun gibi android işletim sistemine sahip bazı telefonlarda bu uygulamanın halâ devam ettiğini görmekteyiz.

Merak ettiniz değil mi? Öyleyse hemen açıklayalım açıklayalım.

[to_like]Bu sürpriz cep telefonunuzun \”Ayarlar\” menüsündeki \”Cihaz hakkında\” bölümünde saklıdır. Yapmanız gereken buradaki \”Android sürümü\” yazan seçeneğe seri olarak 3 kere tıklayın. Karşınıza aşağıdaki görüntü gelecek :)

\"image\"

 

Ekrana gelen görüntüye bir kere tıkladığınızda aşağıdaki gibi değişecektir.

\"image\"

 

Görüntüyü iki parmak ucuyla genişletmeye kalktığınızda ise ekranda birden çok Android Jelly Bean sürümünün maskotu olan jelibon-lar belirecektir. İsterseniz bunları parmak hareketiyle sağa-sola sürükleyebilir, bu şekilde eğlenebilirsiniz.

\"image\"

 

Bu sadece Galaxy S3 için geçerli olmayıp farklı android sürümleri ve farklı cihazlar için de geçerlidir. Aşağıdaki görüntü ise Sony marka ve Android 4.0 yüklü cep telefonundan elde edilmiştir.

\"2013-01-10

[/to_like]

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: