SSKSorgu Net Sitesi ile E-Devlet SGK Sorgulama

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik bakanlığının isteği üzerine 2008 yılında E-DEVLET le şifreli olarak öğrenilebilen sigorta pirim günleri gibi işlemler artık şifresiz
olarak Sosyal Güvenlik Kurumunun internet sitesi üzerinden öğrenilebiliyor. 
şifresiz ssk sorgulama
tekrar aktif oldu.

Bilindiği gibi artık tüm devlet kamu kuruluşlarının işlemleri internet üzerinden
E-DEVLET yapısından gerçekleştiriliyor bu adresten edineceğiniz bilgilerin
dışında kurumlara istekler de iletebiliyorsunuz. Örneğin E-DEVLET üzerinden bir mahkemenin hangi gün yapılacağına dair bilgileri öğrenebilirsiniz.

Fakat tüm bu işlemler için şifre gerekli olduğunu unutmayın. SGK kullanıcılara
zor geldiği için bu uygulamayı kendi web sitesi üzerinden şifresiz olarak
yayınlamaya başladı yapmanız gereken işlem sırası ise şu şekilde; Öncelikle
https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/ web adresine giderek TC kimlik no doğum yeriniz ve doğum tarihinizi giriniz ardından giriş yaparak gerekli adrese yönlenin ve buradan hizmetler parametresine tıklayarak alt menüden hizmet dökümü 4a seçeneğini seçin.Yönleneceğiniz adreste online SSK prim sorgulama işlemi, E-DEVLET SSK sorgulama, SSK sorgulama, şifresiz SSK sorgulama, SSK hizmet dökümü ne zaman emekli olabilirim gibi sorularınıza kısmen cevap bulabilirsiniz. Kaç zamandır primleriniz yatırılıyor ne kadar kazanç elde etmişsiniz hangi yılda ne kadar prim yatmış gibi sorularınızın cevaplarını  SGK Sorgulama adresinden öğrenebilirsiniz.

Bu adresten edineceğiniz bilgilerle Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın
http://www.ssksorgu.net  bu adresinden ne zaman emekli olacağınızı gerekli parametreleri girerek öğrenebilirsiniz.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni. Araştırmacı ,macera tutkunu, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

One thought on “SSKSorgu Net Sitesi ile E-Devlet SGK Sorgulama

  • 27 Ocak 2013 tarihinde, saat 00:57
    Permalink

    Prim günlerim için bana ayrılan gün sayısını doldurdum ve artık emekliliğimi keyifle bekler oldum. Darısı diğer arkadaşlarımızın başına. Eskiden bu kadar kolay değildi bilgi edinme.

Yorum Yap