Sosyal Medya

Müzik ve Çeviri Desteğiyle Instagram Notlarınız!

Instagram Notlar, müzik ve çeviri desteği ile yeni bir güncellemeyle yenilendi.

Instagram CEO’su Mark Zuckerberg, dün Instagram Kanalı’nda Instagram Notlar‘ın yeni özelliklerini duyurdu. Bilmeyenler için belirtmek gerekirse, Instagram Notlar, gelen kutusunun üstünde görünen durum mesajlarıdır. Yeni bir güncellemeyle birlikte Notlar, müzik ve çeviri desteğiyle donatıldı.

instagram notlar

Bu güncellemeden önce, kullanıcılar yalnızca metin ve emoji ekleyebiliyorlardı. Artık kullanıcılar Notlar’da bir şarkının 30 saniyelik bir kesitini paylaşabilecekler. Yeni Müzik Notları özelliği, kullanıcıların duygularını daha iyi ifade etmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Şarkılar, Instagram’ın müzik lisansına sahip olduğu tüm ülkelerde desteklenecektir.

MSN Messenger

MSN Messenger

Bu özellik, 2000’lerin başında internet kullanıcıları için MSN Messenger’ın sunduğu durumda müzik paylaşma özelliğini hatırlatabilir.

Bu güncellemeyle birlikte dikkat çeken bir diğer özellik ise Not Çevirileri özelliğidir. Kullanıcılar, “Çeviriyi Gör” bağlantısına tıklayarak Notların çevirilerine erişebilecekler. Aslında bu özellik, Meta uygulama ailesinde sıkça karşımıza çıkan bir özelliktir. Facebook gönderilerinin yanı sıra Instagram gönderileri, yorumları ve Reels içeriklerinde de çeviri özellikleri bulunmaktadır.

Bu arada, daha önce Instagram’ın metin tabanlı bir uygulama ile Twitter’a rakip olacağını aktarmıştık. Hatta yakın zamanda Instagram’ın Twitter benzeri uygulamasının görüntüleri sızdırıldı. Meta’nın üst düzey yöneticilerinden biri, şirket içindeki bir toplantıda çalışanlara Instagram’ın Twitter rakibinin bir ön izlemesini gösterdi. Paylaşılan bilgilere göre, uygulamanın adı “Threads” olabilir. Notlar’a eklenen yeni özellikler, bu metin tabanlı uygulamanın yaklaşmakta olan sinyalleri niteliğindedir.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et