Sosyal Medya

Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Instagram hesabınızı nasıl sileceğinizi hiç merak ettiniz mi? Eğer öyleyse, yalnız değilsiniz.

Instagram, en popüler sosyal medya platformlarından biri. Ancak bu, her şeyin güllük gülistanlık olduğu anlamına gelmiyor! Birçok kişi, ister dondurulmuş olsun ister tamamen silmek istiyor olsun, Instagram hesaplarıyla mücadele ederken buldu kendini. Hayatınızı, arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmak için harika bir yer. İşletmenizi veya markanızı tanıtmak için de kullanabilirsiniz. Ancak bazen buna değmiyor. Bu nedenle, Instagram hesabınızı üç kolay adımda nasıl sileceğinizi açıklayan bu kılavuzu oluşturduk.

Instagram Hesap Silme İşlemi

 1. Hesabını Sil sayfasına gidin ve hesabınızda oturum açın.

  Her şeyden önce hesabınıza giriş yapın. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin ve “Giriş Yap” düğmesine tıklayın.instagram giriş

 2. Açılır menüden silme nedenini seçin ve şifrenizi tekrar girin.

  [Hesap adı] adlı hesabı neden silmek istiyorsun? sorusunun altındaki açılır menüden bir seçim yapın ve şifrenizi tekrar girin. Hesabınızı kalıcı olarak silme seçeneği, sadece menüden bir sebep seçip şifrenizi girdiğinizde görünür.instagram silme

 3. [Kullanıcı adı]‘i sil” düğmesine tıklayın.

  Ekranın altındaki sil düğmesine tıklayarak silme talebini gerçekleştirin. Artık herhangi bir şey yapmanıza gerek yok, hesabınız artık gizlenir. Sonrasında Instagram hesabınıza hiç girmez ve herhangi bir işlem yapmazsanız 1 ay sonra silinir.

NOT: Hesabınızı sildiğinizde profiliniz, fotoğraflarınız, videolarınız, yorumlarınız, beğenmeleriniz ve takipçileriniz kalıcı olarak silinir. Hesabınızın silinmesini talep ettikten 30 gün sonra hesabınız ve tüm bilgileriniz kalıcı olarak silinir ve bilgilerinizi geri getiremezsiniz. Biraz ara vermek istiyorsanız bunun yerine hesabınızı geçici olarak dondurabilirsiniz.

Unutmayın! Hesabı sildiğiniz tarihten itibaren 30 gün içerisinde tekrar giriş yapmanız halinde hesabınız otomatik olarak aktif hale getirilir.

Instagram Hesabını Geçici Olarak Dondurma

Hesabınızı geçici olarak dondurmak için:

 1. Bir bilgisayardan instagram.com’a giriş yapın.
 2. Sağ üst köşedeki profil resminize, Profil‘e ve sonra Profili Düzenle‘ye tıklayın.
 3. Ekranda aşağıya inin, sağ alttaki Hesabımı geçici olarak dondur‘a tıklayın.
 4. Hesabını neden donduruyorsun? sorusunun yanındaki açılır menüden bir seçim yapın ve şifrenizi tekrar girin. Hesabınızı dondurma seçeneği, sadece menüden bir sebep seçip şifrenizi girdiğinizde görünür.
 5. Hesabı Geçici Olarak Dondur‘a tıklayın. Onaylamak için Evet‘e veya iptal etmek için Hayır‘a tıklayın.

Hesabınızı geçici olarak dondurmak için hesabınıza giriş yapabiliyor olmanız gerekir.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et