Yeni Oyunlar

\"kafafutbolu\"Dünyadaki milyonlarca erkeğin vazgeçemedikleri aktivitelerin başında spor gelir. Tabi spor denildiği zaman akla gelen ilk spor dalı erkekler için futboldur. Dünya erkeklerinin olduğu gibi, ülkemizdeki erkekler de deyim yerinde ise futbol oyunu ile yatarlar, futbol ile kalkarlar.

Futbol maçlarını yakından takip etmeye çalışanlar olduğu gibi sürekli olarak tuttukları takımın maçlarına gidenler de olmuyor değil. Sadece yetişkin erkekler değil, erkek çocuklar da futbol konusunda büyükleri aratmamaktadırlar. Yetişkinler genel olarak halı sahalarda futbol oynarlarken, çocuklar da mahalle takımlarını kurup, mahalle maçları yapıyorlar. Evde vakit geçirenler ise oyun sitelerindeki kafa futbolu ve diğer futbol oyunlarıyla oynuyorlar.

Çocuklar, ayrıca son zamanlarda dora oyunları ve doktor oyunları gibi farklı oyunlara da yönelmiş durumda. Sanırım artık farklı şeyler denemek istiyorlar.

Bu durum son zamanlarda basketbol için de geçerli olmaya başladı. Geçmiş dönemler de çok fazla ilgi görmeyen basketbol, son yıllarda futbol kadar ilgi görmeye başladı. Erkeklerin futbol ve basketbol’a ilgi gösterdiğini bilen oyun sektörü boş durmadı ve erkeklerin ilgisini çekeceklerini düşündükleri maç oyunlarını tasarladılar. Bu maç oyunlarının içerisinde ise basketbol maçı oyunları ve futbol oyunları yer almaktadır.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: