Genel

İçimizdeki Mona Lisa

Mona LisaOyun bilgilerinin önceden sızdırılmasına bayılıyoruz, tarifsiz bir haz duyuyoruz bunları okuduğumuzda. Peki yapımcılar bu konuda ne düşünüyor dersiniz?

Sandığınızın aksine kahrolup kendilerini alkole vermiyorlar ya da sağa sola pöykürüp kim bu haberleri sızdırdı diye sinir küpü olmuyorlar, hayır, bunun yerine hafif üzüntünün yanında sinsi bir mutluluk hissediyorlar. Bir zamanlar Street Fighter’ın yapımcısı Yoshinori Ono şöyle demişti:

“Bu ilginç bir duygu çünkü bambaşka iki duyguyu aynı anda hissediyorum. İlk yarım, dikkatlice üzerinde durduğumuz planlara saygı gösterilmemesi karşısında soğukkanlı olamıyor. Çünkü bu durum satışları, olası devam oyunlarını ve zincir şeklinde daha pek çok olayı etkiliyor.”

Dolayısıyla oyun yapımcılarının çoğu az da olsa hayal kırıklığına uğrasa da durumdan hayli memnun oluyorlar. Çünkü insanların oyunla ilgilendiklerini, taşıdıkları heyecanı net bir şekilde görebiliyorlar. Sızdırılan bilgiler insanların ne kadar istekle bu oyunları beklediğini gözler önüne seriyor.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yapın