SEO

Yaygın Canonical Link Sorunları

\"CanonicalCanonical link kullanımı, SEO için önemlidir. Artık günümüzde arama motoru optimizasyonu (SEO) uygunluğu kapsamında canonical link kullanımı yaygınlaşmıştır. Fakat bu uygulamada da yapılan bazı hatalar var. \”Syntax\” hatası olarak değerlendireceğimiz bu hataları aşağıda belirteceğim.

Canonical link yapısı genel olarak anasayfa bağlantılarında kullanılır. Fakat düzenlenirken yapılan genel hatalar bulunuyor. Aşağıda size bunun yanlış ve doğru daha doğrusu kötü ve başarılı olan kullanımını göstermek istiyorum:

Kötü:

http://www.mysite.com
http://mysite.com
http://www.mysite.com/index.html
http://mysite.com/index.html

Başarılı:

http://www.mysite.com/

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

4 thoughts on “Yaygın Canonical Link Sorunları

 • Snowbird

  Aslında http://mysite.com tipi canonical belirtme yanlış değildir. Eğer tüm linklerimizi ve sitemizi ona göre ayarlamışsak. http://twitter.com gibi otomaitk www. yi atar.

 • emir kökten

  peki burada yapılan bu hatalar sayfanın indexlenmemesini sağlarmı çünki benim sitem ilk başlardaydı bir müşterimin sitesiydi yanlız seo mantığına uymak için ben bu yapıyı kunlandım sonra sitem hiçbir arama motorlarında indexlenmemeye başladın hala çözemedim yardımcı olurmusunuz acil

 • @emir kökten,
  Sayfa indekslenmemesinin birçok sebebi vardır. Tek bir hataya bağlamak doğru olmaz.

 • emir kökten

  çok teşekkür ederimama ben hatayı çözdüm sayfam indexleniyor artık yardımınız için teşekkürler

Yorum Yapın