WebMaster

Arama Motoru Nedir ve Nasıl Kullanılır?

\"aramaArama motorları birer Internet sitesinden başka bir şey değildir. Fakat diğer sitelerden farkı istediğimiz bilgiyi içeren sitelere anında ulaşmamızı sağlamalarıdır.

Daha önce burada arama motorlarının nasıl çalıştığı ile ilgili bilgiler paylaşmıştım. Şimdi ise arama motorun, gerçek hayattan bir örnek vererek konuyu somutlaştırmaya çalışacağım.

Bir kütüphaneye gittiğimizi farz edelim:

Orada çalışan bir kütüphane görevlisi var ve ona gidip araştırmak istediğimiz konuyu söylüyoruz.  Görevli bize, beklememizi söyleyerek gidip konumuzla ilgili tüm kitapları toplayıp elimize veriyor.  Biz de kitaplar arasından bize en uygun olan bilgileri seçip yararlanıyoruz.  Bu örnekte kütüphaneyi, Internet olarak düşünebiliriz, bu durumda kütüphane görevlisi bir arama motorudur.  Bize getirdiği kitaplar ise arama motoru sayesinde ulaştığımız sitelerdir.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et