SEO

Siteniz Arama Motorlarında Nasıl Üst Sırada Yer Alabilir?

\"seoBir web site yöneticisi iseniz, üzerinde çalıştığı sitenizin, mutlaka arama motorlarında üst sıralarda yer almasını sağlamaya çalışırsınız. Amaç, sitenin içeriği ve sunduğu hizmetlerle ilgili hedeflediğiniz kelimelerle yapılan aramalarda üst sıralarda olmasını sağlamaktır. Bunu, sitenin içeriğindeki konularda, arama motorlarında arama yapan internet kullanıcılarının arama sonuçlarında yer alan birçok alternatif site arasından bizim sitemizi ziyaret etmelerini sağlamak için yaparız. Örneğin, sitemiz iç çamaşırı satan bir e-ticaret sitesi ise arama motorlarında İngilizce öğrenebileceği siteler arayan birinin değil, yeni çıkan trend iç çamaşırları hakkında bilgi almak ve alışveriş yapmak isteyen tüketicinin sitemizi ziyaret etmesini tercih ederiz. Bu amaca yönelik olarak yapılan çalışmalara Arama Motoru Optimizasyonu (Search Engine Optimization), kı­saca SEO adı verilmektedir.

SEO konusunda başarılı olabilmek için, sitenin arama motorlarının algoritmalarında kullandıkları bilinen kriterlere uygun hale getirilmesi gerekir.

Daha çok ilgili ziyaretçi çeke­bilmek amacıyla yapılması gereken optimizasyon işlemleri vardır. Fakat binlerce site ile rekabet edip aralarından sıyrılarak üst sıralara çıkmak hiç de kolay bir uğraş değildir. Bu yüzden SEO konusunda deneyimli, konu ile ilgili başarılı işlere imza atan uzmanlar ararız. Çünkü bilinenler ve eksik SEO bilgileri ile sonuca ulaşamazsınız. Bunun için deneyimli, sizi hedeflediğiniz sonuca ulaştıracak bir SEO uzmanı ile görüşmek, danışmanlık istemek veya bu işi ona vermek yerinde bir karar olacaktır. Bilinmesi gereken bir husus da bu işin ciddi bir maliyet gerektirdiğidir.

Ciddi bir bütçeye sahip değilseniz bireysel seo eğitimi alabilir veya bir seo kursu ile başlangıç yapabilirsiniz.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et