SEO

SEO’ya Yeni Başlayanlar için 5 Öneri

seoYazar Liz Lunn tarafından SEO‘ya yeni başlayanlar için 5 öneri sunuluyor. Bunlar:

1) Sayfanızı belli bir kelimeye odaklayın! Her sayfanız en az 1 anahtar kelimeye odaklanmış olmalı. Sayfanızın anahtar kelime yoğunluğunu kontrol edin. Anahtar kelime yoğunluğunuzu kontrol etmeniz için internette bir sürü online kontrol yapan site var. Anahtar kelime yoğunluğunuz %5 ile %15 arasında olmalıdır. Eğer bu değerlerin üstündeyse arama motorlarından banlanma riskiniz vardır.

2) Doğru sayfa başlığını seçin! Sayfa başlığınız arama motorlarının bakacağı ilk yerdir. Bu yüzden SEO açısından en önemli şey sayfa başlığınızdır. Sayfa başlığınız bir tek şey ile oluşmalıdır: Sayfanızın anahtar kelimeleri

3) Sitenizi ziyaretçiler ve arama motorları için tasarlayın! Çoğu profesyonel webmaster sayfanızı ziyaretçiler için tasarlayın. Arama motorlarını fazla ciddiye almayın der. Hâlbuki bugünkü araçlar ile sitenizi hem ziyaretçiler için hemde arama motorları için tasarlamak çok basit. Sayfanızdaki bütün resimleriniz için ALT tagını kullanın. Frame, flash ve javascript kullanmaktan kaçının.

4) Özgün içerik kullanın: Arama motorları özgün içerikleri sever! Kendiniz bir şeyler yazın. Sitenizdeki yazılar özgün olmalıdır.

5) Sağlam backlinkler alın! Eğer bir site, sizin sitenize bir link verirse siz bir backlink kazanmış olursunuz. Linkte sizin anahtar kelimelerinizden birinin geçtiğinden emin olun. Örneğin linkte \”Buraya Tıkla\” yazıyorsa size yararı olacağını sanmıyorum.

Office 2016 Satın Al

buy office 2019 home and business

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et