SEO’yu Yatırım Olarak Düşünün

\"SEO\"SEO (Search Engine Optimization – Arama Motoru Optimizasyonu) adına yapılan çalışmalar, markanız adına yaptığınız bir reklam ve pazarlama yatırımıdır. TV, radyo, dergiler ve outdoor faliyetlere kıyasla maliyet olarak çok daha küçük bir yatırım olmasına rağmen sıcak dönüşüme elverişli olması ve tamamen ölçümlenebilir olması ise markalar adına çok büyük bir avantajdır.

Web 3.0 dünyasının vazgeçilmezlerinden biri de elbette mobil internettir. Bu yüzden web sitenizin mutlaka bir mobil versiyonu olması gerekmektedir. iPhone gibi akıllı cihazlar ile tüketicilerin ürün ve hizmet arayışları da mobile kaymıştır ve ülkemizdeki mobil ödeme üzerine yaşanan problemler çözüldüğünde tüketiciler telefonları ve mobil servis sağlayıcıları sayesinde daha çok alışveriş yapar hale gelecektir.

SEM yani arama sonuçlarına sponsor olunarak yapılan reklamlar ve burdan elde edilen geri dönüşümler biliniyor ki, online reklamcılıktaki dönüşümlerin %80’nini kapsıyor. Arama motorunda sponsor bağlantılarda yer almak Adwords’ün açık arttırma ilkesine dayanıyor. Ancak tam bu sponsor bağlantıların altında 1. sırada reklam maliyeti olmadan yer almak ise yapacağınız SEO yatırımına dayanıyor. Ayrıca günümüzde bir çok bilinçli internet kullanıcısı arama motoruna “ayakkabı” yazdığında, çıkan sonuçları incelerken; “bu firma sponsor bağlantılarda para verdiği için bulunuyor, ancak arama sonuçlarında 1. gözüken firma ise burda hakkettiği için bulunuyor” bilincine sahip.

Bu durum size bilinçli internet kullanıcıları sayesinde hem satış hem de marka imajı olarak geri dönüş sağlayacaktır. Siteniz birden fazla dilde olursa sitenizin trafiği artacak ve hedef pazarlarınızdaki potansiyel müşterilerinize daha fazla hizmet sunabileceksiniz. Siz de markanıza SEO yatırımı yapın ve mutlaka bizim gibi profesyonel firmalar ile çalışın.

Bu yazı Akademik, Hukuki, Medikal, Teknik, Tıbbi, Web sitesi çevirisi alanında uzman tercüman kadrosu ile İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça, Arapça, İbranice, İspanyolca gibi dillerde çeviri hizmeti veren http://www.onlinetercumanlik.com tarafından hazırlanmıştır.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yapın