SEO

Kendinize Bir Pazarlamacı Demeden Önce SEO Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Eğer SEO’nun öldüğünü ve zaman ya da para kaybı olduğunu düşünüyorsanız, bu konuda tekrar düşünmeniz gerekir!

Çünkü SEO’nun işe yaramaz ve ölü olduğunu düşünüyorsanız, çoğunlukla değişikliklere uyum sağlamadaki başarısız girişiminiz yüzündendir. Evet, SEO sürekli değişir ve birçok pazarlamacı stratejilerini değiştirip başarısız olurlar.

Google, resmi olarak Panda güncellemesini başlattığında 2011’de yaşanan vardı. Web sitelerinin çoğunluğu sıralamasında ciddi bir düşüş yaşadı.

O zamandan beri yalnızca SEO üzerinden hayatta kalmaya çalışan pazarlamacılar için uzun bir yolculuktu. Ancak bazı pazarlamacılar hala en yeni arama motoru güncellemeleri ile baş etmek için uğraşıyor.

Bunun sebebi, SEO hakkındaki geçmişi ve bazı önemli istatistikleri bilmemenizdir. Bugün size SEO’yu iyi anlamanıza yardımcı olacak birkaç SEO istatistiği göstermek istiyorum.

Bu istatistikler, eğer bir pazarlamacı iseniz bilmeniz önemlidir. En önemlisi, bu SEO istatistikleri pazarlamada değişiklikler yapmanıza ve iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacak.

seo

İşte Bilmeniz Gereken Bazı Harika SEO İstatistikleri

1. SEO endüstrisi 65 milyar dolar değerinde.

SEO sürekli büyüyen bir endüstridir ve 65 milyar değerindedir. Bu sanayinin 2020 yılına kadar tahminen 79 milyar dolara yükseleceği tahmin ediliyor.

Bu büyük büyümeye neden olan faktörler artan arama ve kullanıcı sayısıdır. Bu, bu endüstrinin bittiğini düşünen pazarlamacılar için yeterli motivasyondur.

2. Google ayda 100 milyardan fazla arama alıyor.

Dünya çapında ayda 100 milyar arama, çok büyük. Ve önümüzdeki yıllarda bu artış gösterecek. Google aramalarının yarısından çoğu mobil cihazlardan geliyor. Bunun nedeni, Google Asistan’ın geniş kullanımından kaynaklanıyor.

Bu, mobil cihazlar için optimize edilmiş bir web sitesinin olması önemini göstermektedir. Ancak hala mobil cihazlara uygun değilseniz, okumaya devam edin. Bazı şok edici gerçekleri keşfedeceksiniz.

3. Google, arama motoru pazar payının % 71’ine sahip.

Google dünyanın en büyük arama motorudur ve pazar payının % 71’ine sahiptir. Rakip Bing ve Baidu sırasıyla yalnızca % 11 ve % 8 pazar payı ile Google’ın gerisindedir.

4. YouTube, 2. en büyük arama motoru olmuştur.

YouTube büyüyor ve pazarlamacılar ve reklamverenler için çok yararlı bir platform. Bu büyük video platformu Google tarafından satın alındı ve şimdi Google’ın ardından en büyük ikinci arama motorudur.

youtube

5. Organik arama sonuçlarındaki tıklamaların % 33’ü Google’daki ilk sayfaya gider.

SocialFresh’e göre, Google’daki ilk giriş, tıklamaların % 33’ünü alır. Şimdi, bir anahtar kelimenin ilk sıralamasının önemini anlıyor musunuz?

6. Arama algoritmalarını değiştirme (% 40) ve bütçe kısıtlamaları (% 38), SEO başarısı için en zor engeller olarak düşünülür.

Yukarıda söylediğim gibi, arama algoritmasının sürekli değişmesi nedeniyle birçok pazarlamacı yarışın gerisinde kaldı ve üzüldü. Ve SEO değişiklikleri için en zorlu engellerden biri. Bu engeli aşmak için, en son yapılan değişikliklerle değişmeden devam etmeniz gerekiyor.

7. Google, internetin şu anda beş milyon terabayt veri içerdiğini tahmin ediyor – ancak arama devi yalnızca % 0.04’lük bir bölümünü endekslemiştir.

Bu gerçekten akıllara durgunluk veriyor. Google, internetin içerdiği yalnızca % 0.04’lük verileri endekslemiştir.

Ne kadar veri olabileceğini siz düşünün!

8. Arama ve e-posta, en çok tercih edilen iki internet faaliyetidir.

“Pew Internet” tarafından yapılan bir ankette, arama motorlarını veya e-postaları kullanmanın en iyi iki internet etkinliği olduğu keşfedildi. Veri, çevrimiçi yetişkinlerin % 92’sinin Web’de bilgi bulmak için arama motorlarını kullandığını söylüyor.

9. Tüm web sitelerinin % 25’i, Kasım 2015’ten itibaren dünya genelinde WordPress’i geliştirme platformu olarak kullanmaktadır.

W3techs‘e göre WordPress, içerik yönetim sistemini bildiğimiz tüm web sitelerinin % 59,6’sı tarafından kullanılmaktadır. Bu, tüm web sitelerinin % 26,5’idir.

10. Ankete katılan pazarlamacıların % 54’ü, 2015 yılında SEO’nun benimsenmesi ve kullanılmasının artacağına inanıyorlar.

Açık, değil mi?

SEO endüstrisi büyüdükçe, giderek daha fazla pazarlamacının SEO’yu benimsemeye başlayacağı açıktır.

van escort

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et