SEO

Site İçi SEO Yapın, Ziyaretçi Sayınız Arttsın

site içi seo

Google tarafından sitenizi değerli kılmak veya sitenize olan ilgiyi ya da ziyaretçi sayınızı arttırmak istiyorsanız site içi SEO tekniklerini uygulayın. Bunu tutku ve zevkle yapmanız sitenizin popülaritesini arttırmakla birlikte sizi de memnun edecektir. Sitenizle ilgilenip ziyaretçi sayınızı artırmak istiyorsanız burada anlatacağım basit yöntemlerle sitenizi düzenleyin. İşte bu noktada kolaylıkla yapabileceğiniz site içi SEO tekniklerini 3 madde altında sizlere anlatmak istiyorum.

1- Konu başlıklarınız içeriğe uygun ve hedef kitlenizin dikkatini cezbedecek kelimeler ile zenginleştirin.

Google <h1> başlıklarına önem vermektedir. <h1> etiketi ile belirlediğiniz konu başlıkları anahtar kelimeleri içerdiği ölçüde başarılı olacaktır. Ayrıca başlıklarınızı kısa ve net tutmanız önem arz ediyor.

2- Yazılarınız içinde diğer sayfalara bağlantı verin.

Bunu konu linki vererek ya da herhangi bir anahtar kelimenize link bağlayarak yapabilirsiniz. Örneğin; makaleniz içinde geçen “oyun” kelimesine “https://www.bulanca.com/tag/oyun” linkini bağlayabilirsiniz. Bu ve benzeri şekilde konu içinde diğer sayfalarınıza bağlantı vermeniz Google tarafından değerlendirilir.

3- Yazılarınızda önem verdiğiniz veya vurgulamak istediğiniz sözcükleri mutlaka kalın, italik veya altı çizili olarak biçimlendirin ya da renklendirin.

Bu işlem o yazı içindeki anahtar sözcükleri değerli kılacak ve Google’un bu verilere dikkat edecektir.

Yukarıda bahsettiğim maddeleri uyguladıkça ve içeriğimizi bu maddelere göre oluşturdukça, zamanla sitemizin popülerliğini gözlemleyeceğiz. Burada önemli olan “Google gibi düşünmek”.

4- Site tasarımınızı gözden geçirin.

Bir web sitesinde ilk olarak SEO, tasarımdan başlar. Tasarım, kullanıcıların en çok dikkat ettiği unsurlardan biridir. Sitenize gelen ziyaretçi reklamlar veya renk uyumsuzluğu ile karşılaştıklarında direkt olarak siteden çıkabilmektedir. Navigasyon menüler, görünür yazılar, renk uyumu, ilgili başlıklar, doğru ve mobil uyumlu tasarımların olması ziyaretçilere büyük kolaylıklar sağlar.

5- Kod yapısını düzenleyin.

Bir web sitesinin sağlığını ve genel hızını etkileyen unsurlar vardır. Sorgu sayılarının az kullanılması, meta etiketleri, doğru kod kullanımı, gereksiz kodlar, ziyaretçiyi etkileyen kodlar gibi birçok özellik seo açısından doğru bir şekilde değerlendirilmelidir.

Umarım faydalı olmuştur.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et