WordPress

WordPress 4.7 “Vaughan” Yayımlandı

Efsanevi caz vokalisti Sarah “Sassy” Vaughan’ın onuruna “Vaughan” olarak adlandırılan WordPress 4.7 sürümü, WordPress gösterge tablonuzda indirilebilir veya güncellenebilir durumdadır. WordPress 4.7 sürümündeki yeni özellikler, sitenizi istediğiniz şekilde ayarlamanıza yardımcı olur.

Yirmi On Yedi Teması

Yepyeni bir varsayılan tema, sitenizi ilgi çekici özellikli görüntüler ve video başlıklarıyla hayata geçirir.

wordpress tema

Yirmi On yedi, işyeri sitelerine odaklanır ve birden fazla bölüm içeren özelleştirilebilir bir ön sayfaya sahiptir. Widget’lar, gezinme, sosyal menüler, logo, özel renkler ve daha fazlasıyla kişiselleştirmeniz mümkün. 2017 için varsayılan tema, birçok dilde, herhangi bir cihazda ve geniş bir kullanıcı yelpazesi için mükemmel çalışıyor.

WordPress 4.7, bir kesintisiz iş akışında tüm değişikliklerinizin yıkıcı olmayan canlı önizlemeleri ile bir temanın ilk kurulumunda size yardımcı olacak şekilde özelleştiriciye yeni özellikler ekliyor.

Bina inşa etmek için sağlam bir temel sağlamanıza yardımcı olmak için, tek tek temalar, marka yeni sitenizi özelleştirmeye gittiğinizde ortaya çıkan yeni içerik sağlayabilir. Bu, en iyi konumda bir işletme bilgi bileşeni (widget) yerleştirmekten, güzel resimlerle tamamlanmış bir statik ön sayfaya sosyal simge bağlantısı olan örnek bir menü sağlamaktan oluşabilir. Endişelenmeyin! İlk tema ayarınızı kaydetmeye ve yayınlamaya hazır olana kadar canlı site üzerinde yeni bir şey görünmez.

WordPress 4.7 Yenilikleri

Kısayolları Düzenle

Görünür simgeler, size canlı önizleme yaparken sitenizin hangi bölümlerinin uyarlanabilir olduğunu size gösterecek şekilde görünür. Bir kısayolu tıklayın ve doğrudan düzenlemeye girin. Başlangıç içeriğiyle eşleştirilmiş olan, sitenizi özelleştirmeye başlamak her zamankinden daha hızlı.

Video Başlıkları

Bazen hareketli başlık imajı olarak büyük bir atmosferik video, ürünlerinizi sergilemenize ihtiyaç duyduğunuz şeydir; Devam edin ve Yirmi On Yedi ile deneyin. Biraz ilham almaya mı ihtiyacınız var? İndirmek ve kullanmak için kullanılabilecek video başlıklarına sahip siteleri araştırmayı deneyin.

Daha Düzgün Menü İnşası

wordpress 4.7 menu inşaası

Siteler için birçok menü sitenizin sayfalarına bağlantılar içerir, ancak henüz hiç sayfanız olmadığında ne olur? Şimdi, Özelleştir’den ayrılmak ve değişikliklerinizi terk etmek yerine menüler oluştururken yeni sayfalar ekleyebilirsiniz. Özelleştirmelerinizi yayınladığınızda, içeriği doldurmanız için yeni sayfalar hazır olacaktır.

Özel CSS

wordpress 4.7 custom css

Bazen sitenizi kusursuz hale getirmek için birkaç görsel ince ayar yapmanız yeterlidir. WordPress 4.7, özel CSS eklemenizi ve değişikliklerin sitenizi nasıl etkilediğini anında görmenizi sağlar. Canlı önizleme, sizi yavaşlatan sayfa yenilemeleri olmadan hızlı çalışmanıza olanak tanır.

PDF küçük resim önizlemeleri

pdf thumbnail önizleme

WordPress 4.7 ile belge koleksiyonunuzu yönetmek daha kolaydır. PDF yükleyince, tüm belgelerinizi daha kolay ayırt edebilmeniz için küçük resimler oluşturulur.

Dashboard sizin dilinizde

dashboard

Siteniz tek bir dildeydi, yönetmeye yardım eden herkesin kendi dilleri için bu dili tercih etmesi anlamına gelmez. Sitenize daha fazla dil ekleyin ve kullanıcı dil seçeneğiniz kullanıcının profilinde görünecektir.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et