SEO

En Güncel SEO Dersleri

\"seoİnternet\’in ilk yıllarında geleceğin mesleği olarak adlandırılan SEO uzmanlığı artık günümüzün en geçerli mesleklerinden biri konumunda. İnternete yaklaşık 1 milyar insanın bir şekilde bağlı olduğu düşünülürse bu inanılmaz pazarı yöneten kişilerden biri olmak her insanın isteyeceği bir pozisyon.

SEO uzmanı olmak için birçok farklı konu üzerinde uzmanlaşmak gerekli. Ancak doğal olarak üzerinde uzmanlaşılması gereken ilk konu SEO uygulamaları. Bu konuda SEO alışması yapanların SEO uzmanlığı ile ilgili sitelerdeki seo derslerini günlük olarak takip etmesi gerekiyor.

Çoğu SEO uzmanı bu dersleri günlük olarak takip etmediği için güncelden uzak kalıyor. Oysa Seo dersleri basit bir anlatımla SEO uzmanlarının dikkat etmesi gereken konulara değiniyor.

Bunun yanında SEO sitelerinde bulunan bazı SEO makaleleri ise derinlemesine bilgi ve analiz içeriyor. İleri düzey Seo analizi yapabilmek gibi beceriler kazandıran bu makaleler işinde profesyonelleşmek isteyen Seo uzmanları için hayati önem taşıyor.

Seo dersleri; e-ticaret, arama motorları, webteki son gelişmeler gibi onlarca farklı konuda olabilir. Burada önemli olan SEO uzmanının bu makaleler içinden işine yarayanı hızlı bir şekilde çıkartabilmesidir. Bazen bir Seo dersinde uzun yıllardır yanlış yaptığınız ve farkına varmadığınız bir konu hakkında açıklayıcı bilgiye ulaşabilir, bazen de Seo dersleriiçinde bulduğunuz ince bir nokta sizi diğer SEO uzmanlarının bir adım önüne kolaylıkla geçirebilir.

Seo dersleri genellikle İngilizce olarak büyük SEO sitelerinde yayınlanır ve daha sonra Türkçe’ye çevrilir. Ancak ülkemizde yaşayan SEO uzmanlarının da yazdığı başarılı Seo dersleri mevcuttur.

Türkçe Seo dersleri hangi sitede bulunabilir?

Ülkemizde çoğu SEO uzmanı kulaktan dolma ve ezberlenmiş bilgilerle SEO uygulamaları yapıyor. Bu nedenle henüz bu konuda Avrupa standardını yakalamış durumda değiliz. Ancak seo dersleri veren sitelerin artması bu konuda büyük bir umut ışığı yakıyor. Örneğin; http://www.kingseo.com/kategori/seo-dersleri adresinde tüm dünyadan ve ülkemizden en güncel SEO derslerine ulaşmak mümkün.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et