SEO

SEO Hizmeti Almak İstiyorum Ama Kandırılmaktan Korkuyorum

SEO hizmeti almak istiyorum ama kandırılmak istemiyorsanız bilmeniz gerekenleri bu yazıda size özetle anlatacağım.

SEO Şirketinin Güvenilir Olduğunu Anlamak için Dikkat Etmeniz Gerekenler

  1. SEO şirketinin kesinlikle bütün referanslarını inceleyip kontrol edin. Şirket ya da kişilerin verdiği referanslar üzerinde var olan iletişim bilgilerinden ilgiliye ulaşarak, o sitenin SEO çalışmasının gerçekten görüştüğünüz kişi/şirket tarafından yapıldığını kontrol edin. Bu şekilde referansı teyit edebilirsiniz. Kontrolünü yaptığınız referans sitelerin hacklink, geçici linkler ve spam linkler gibi uygun olmayan çalışmaların olup olmadığından emin olun.
  2. SEO çalışması yapan şirket ve kişilerin sitelerinin de backlinklerini ayrıntılı olarak inceleyin. Çünkü sektördeki çoğu SEO sitesi üzülerek söylüyorum ki hacklinkle ve siyah şapkalı SEO dediğimiz yöntemler ile ilk sıralara çıkmaya çalışıyor.
  3. SEO çalışmasında verilen linklerin kaynağı asla SEO şirketine ait olmamalıdır. Çoğu SEO şirketi ya da kişi deposunda backlink için kullanmak üzere paravan siteler barındırır ve yapacağı çalışma için anlaştığı sitelere, bu paravan siteler üzerinden linkler verir. Anlaşma bittiğinde ya da müşteri çalışmaya devam etmek istemediği takdirde eklenen tüm linkler kaldırılırsa, fayda zarara dönüşür. Böylece kalıcı değil geçici bir SEO çalışması yapılmış olur. Yükseleyim derken yerle bir olursunuz.
  4. Backlink kaynakları geçici olmama ve çalışmalar doğal linklerden oluşmalıdır. Ağırlıklı tanıtım yazılarından ve doğal çalışmalardan oluşmalı.
  5. Şirketin kendi sektöründe zor kelimelerde kaçıncı sırada olduğunun kontrolü yapılmalıdır. Eğer bir firma doğal arama sonuçları yerine reklam aracılığı ile üst sıralarda olabilir. Bu kandırmacayı göz ardı etmeyin.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et