SEO

Backlink: Tüm Linkler Aynı mı?

Bu, ne yazık ki, birçok internet pazarlamacısı için az veya hiç dikkat etmedikleri önemli bir sorudur. Genel yaklaşım; birçok internet pazarlamacısı tarafından benimsenen, kalite üzerindeki adet miktarıdır. Peki bu gerçekten böyle midir?

Bu sorunun cevabı: Kesinlikle hayır!.

Tüm temiz bağlantılara gereksinim duymamız yeterli değildir. Aslında daha az ve değersiz birkaç bağlantıya gitmek mümkün. Fakat onlar da gerçekte google sıralaması için zararlı olabilir.

Olası bir bağlantı sıralama listesi oluşturmak gerekirse şöyle sıralama yapabiliriz:

1) .edu and .gov uzantılı domainlerden alınacak linkler, alınabilecek “en kaliteli” link türüdür.

2) Link yapısı iyi kurulmuş, yüksek pageranklı genel domainler (örneğin; .com, .net, .co.uk gibi)

3) Daha yeni ve düşük pageranklı siteler

4) Genel siteler

backlink

“Google” araçları ve sitelerinin çoğu, Google da en üst sıralama kısayol teklifi için size yüzlerce baclink yaratacak. Bu size, sıralamanız için kısa vadeli destek verirken, sürekli olmayacaktır. Bu bağlantıların kalitesi normalde çok zayıf olabilir ve hatta ilerde sıralamanızı düşürebilir. Aykırı backlink çalışması yüzünden de Google sitenizi cezalandırabilir.

Tüm linkler kesinlikle aynı değildir. Öyleyse, doğru tip ve kaliteli baclink toplama adına siteniz için zaman ve çaba harcamanız gerek.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

One thought on “Backlink: Tüm Linkler Aynı mı?

  • şüphe dizisi

    teşekkürler saolun hocam çok güzel bir anlatım olmuş

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et