Genel

Yasaklar Ülkesi Çin

\"yasak\"Yasak kararlarıyla sürekli gündeme gelen Çin, bu sefer dünyaca ünlü birçok şarkıyı yasakladı.

Çin, büyük nüfusuyla birlikte internet denince ilk akla gelen ülkelerin başında geliyor. İnternet yasakları noktasında önde giden bir ülke.

Çin mevcut birçok internet yasağını sürdüren bir ülke ve bu sefer de dünyaca ünlü birçok şarkının yasaklanmasını ön gördü. Yasak içinde 100\’e yakın şarkılık listesi yer alıyor. Yasak kararı ise Çin Kültür Bakanlığı tarafından önümüzdeki iki hafta içinde verilecek. Karar çıkarsa download siteleri bu karara uymadıkları takdirde, büyük para cezalarına maruz kalacaklar. Yasak şarkılar ise şöyle sıralanıyor: Lady Gaga Judas, Katy Perry Last Friday Night ve Backstreet Boys\’un I Want it That Way isimli şarkısı. Hong Kong ve Tayvanlı sanatçılar tarafından yayınlanmış olan bazı şarkıların da bulunacağı bu karantina listesi için, birçok download sitesi 19 Ağustos itibariyle uyarıldı. Uyarıda kendilerine 15 Eylül tarihine kadar düzenlenme zamanı tanınan sitelerin ne yapacaklarıysa merakla bekleniyor.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yapın