Türk Yapımı Android Oyunu: Manuganu

manuganuİlk defa Manuganu adlı bir android oyunu indirdim ve keyifle oynadım. Manuganu, oyun geliştirici olan Alper SARIKAYA tarafından yayınlandı ve 30 günde 1 milyon indirilme sayısına ulaştı. Oyun, gayet güzel, akıcı, rahat ve sıkılmadan oynayacağınız sayılı ve başarılı android oyunlardan birisi olarak düşünüyorum. Yine bir platform oyunu olan Angry Birds gibi aynı ustalık ve başarılı bir senaryo ile yapıldı bence. Tabii ürün bir Türk yapımı olunca sahiplenme ve hit konusunda bir problem yaşanıyor. Fakat bir fruit ninja olsa iş değişiyor. Neyse diyeceğim o ki Manuganu, gayet başarılı bir oyun ve şiddetle tavsiye ediyorum. Özellikle oynadım, mutlaka hırs yapıyorsunuz ve oyundan kopamıyorsunuz. 5 yıldız hakeden bir oyun.

Manuganu, özetle yana doğru ilerleyen, yatay ekranda oynanan ve 3 boyutlu bir platform koşu oyunu olup diğer emsallerinin aksine durma özelliği sunuyor. Durma özelliği; sallanan kayalardan, alevlerden ve diğer düşmanlardan kaçmamıza yardımcı oluyor. Manuganu oyununun bir diğer önemli özelliği ise, gerektiğinde koşu modundan tırmanma moduna geçiyor olması. Tabi bu özellik, kendi zorluklarını da beraberinde getiriyor.

Koş, zıpla ve iplerden kay, kayalardan kaç! Oyunda fazlası var. Sallanan çekiçlerden kaçma, hareket eden buz platformlarına zıplama, ateş püskürtenlerden atlama, bonusları toplamak için duvarların arasında zıplama gibi daha fazlası oyun içinde yer alıyor.

Birbirinden farklı ve temalara göre tasarlanmış 30 bölüm yer alıyor. Her bölümde hareket özelliği çeşitleniyor. Daha farklı kombinasyonlarla zıplama, ipe tırmanma, durma, çift sıçrama, eğilme vb. gibi.

Ekran Görüntüleri

manuganu

manuganu

manuganu

manuganu

manuganu

manuganu

Oyun Video:

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

One thought on “Türk Yapımı Android Oyunu: Manuganu

  • 10 Nisan 2013 tarihinde, saat 22:51
    Permalink

    güzel bir oyuna benziyor. umarım hakettiği yere varır.

Yorum Yapın