Genel

Skype Devri Başlıyor

skypeMicrosoft’un anlık mesajlaşma servisi Live Messenger, 8 Nisan 2013 tarihi itibariyle kapandı. Skype ile yola devam eden Microsoft, Live Messenger servisinin kapatıldığını duyurdu.

Skype Devri Başlıyor

Uzun yıllardır hayatımızda olan Messenger, mesafeleri aradan kaldırarak kolay iletişim kurmamızı sağlayan araçlardan biri haline gelmişti. Kullanıma başlanıldığı ilk günden itibaren başarılı bir şekilde yoluna devam eden, sürekli güncellemeler ile farklı özellikler kazanan Messenger, bugün 300 milyon kullanıcıya sahip bir servis haline geldi. Ancak son gününü yaşıyor. Microsoft, bu servisini başka bir ağına taşımaya karar verdi. 8 Nisan 2013 tarihi itibariyle Skype kullanımı başlayacak. 300 milyon Messenger kullanıcısı, Hotmail hesaplarına da artık Skype üzerinden ulaşabilecekler.

Skype de, Messenger gibi dosya alışverişlerinden görüntülü görüşmelere birçok özelliği bünyesinde barındırıyor. Hatta Messenger’dan daha üstün özelliklerinin olduğu da biliniyor. Ancak bu yeni servise alışmak biraz zor olabilir. Messenger kullanıcıları Skype üzerinden hesaplarına aynı şekilde giriş yapabilecekler.

Ücretsiz görüntülü sohbet, ekran paylaşımı, internet çağrıları, anlık mesajlaşma ve daha fazlasını Skype herkes için ücretsiz sunuyor.  Skype’ın düşündüğünüzden çok daha fazla özelliği var.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin