Genel

Toplu Taşıma Kalabalık Durumları Hakkında Katkıda Bulunun

Bireyler, edindikleri deneyimlerle benzer durumları yaşayacak olanlara katkı sunabilir. Örneğin yerel rehberler, Google Haritalar‘da yeni yorumlar ekleyerek diğer bireylere katkı sağlıyor. Yerel Rehberler, yeni değişiklikler ve son deneyimlerinden bahsettikleri yeni yorumlar ekleyerek, işletmelere de yardımcı olabiliyor. Kendimde zaman zaman gittiğim veya gezdiğim yerler hakkında yorum ekleyerek diğer kişilerin fikir edinmesini, öncesinde düşünmesini, karar vermesini sağlayarak faydalı olmaya çalışıyorum. Covid-19 salgını sürecinde artık maskeler, sosyal mesafe kuralları ve yeni temizlik uygulamaları gibi konularda yorumlar her zamankinden daha yararlı görünüyor. Şimdi eğer bir yerel rehber iseniz, Google Haritalar‘da katkıda bulunmanın yeni bir yolundan bahsedeceğim.

Otobüs veya trenlerin ne kadar kalabalık olduğunu bilmek, özellikle günümüzde sosyal mesafe uygulaması düşünüldüğünde son derece önemli! Artık tüm internet kullanıcıları, doğrudan Google Haritalar uygulamasındaki seyahat ayrıntıları özelliğinden, otobüslerin ne kadar kalabalık olduğu ve girişlerin engelli kullanımına uygun olup olmadığı gibi bilgileri paylaşabiliyor.

Toplu Taşıma Kalabalık Durumları Hakkında Bilgi Verme ve Bulma

Google Haritalar üzerinde toplu taşıma yol tarifleri aradığınızda toplu taşıma araçlarının genellikle ne kadar kalabalık olduğunu öğrenebilirsiniz. Toplu taşıma yol tarifini başlattıktan sonra, bir bildirim aracını kullanarak toplu taşıma aracının kalabalık olma durumuyla ilgili bilgi de verebilirsiniz.

Toplu taşıma aracının ne kadar kalabalık olduğu hakkında nasıl bilgi verilir?

 1. Android telefon veya tabletinizde Google Haritalar uygulamasını Haritalar açın.
 2. Toplu taşıma yol tariflerini başlatın. 
 3. Bir toplu taşıma aracına binin. Google Haritalar’dan bir bildirim alırsınız. Toplu taşıma aracından indiğinizde ise bildirim kaybolur.
 4. Bildirime dokunun.
 5. Anketi doldurun.

Bir toplu taşıma aracının kalabalık olma durumunu öğrenin

 1. Android telefon veya tabletinizde Google Haritalar uygulamasını Haritalar açın.
 2. Toplu taşıma yol tarifleri arayın. 
 3. Bir rotaya dokunun.
 4. Toplu taşıma hattında kalabalık olma durumu bilgileri varsa aşağıdakilerden birini görürsünüz:
  • Çok sayıda boş koltuk var Çok sayıda boş koltuk var
  • Az sayıda boş koltuk var Az sayıda boş koltuk var
  • Sadece ayakta yer var Sadece ayakta yer var
  • Ayakta az yer var Ayakta az yer var

Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et