Genel

Spam Maillerden Bıktıysanız

“Bu maili 3 saat içinde 5 kişiye göndermezsen…” tarzındaki maillerden bıktıysanız işte yapmanız gerekenler…

Mesela “ya doğruysa“, “… paralı olacakmış“, “bu maili … kişiye gönderirsen hesabına çuvalla para yatacak” gibi konuları içeren saçma sapan maillerden bahsediyorum. Tabi bunların yanında dini inançlarınızı sömüren postalar gönderen ve bu postaları arkadaşlarınıza göndermenizi sağlayan sahtekarlar da var. “Bu maili 1 saat içinde 5 kişiye göndermezsen başına geleceklerden microsoft sorumlu değildir” falan filan…

Şunu bilin ki Microsoft veya X kuruluş, hiçbir zaman bir maili takip edip, bir kişiye veya kuruma para yardımı yapmaz. Dolayısıyla sayısız kişiye gönderdiğiniz mailler, hiçbir yardım kuruluşuna para girişi sağlamıyor. Tek kazandırdığınız çakallara para kazandırmak. Peki kim bu çakallar?

Siz bu şekilde gelen bir maili, listenizdeki kişilere ilettiğinizde mail içerisindeki e-mail adresi sayısı artışa geçiyor. Mail içindeki adresler birikerek dolaşıyor. İşte tam bu noktada çakallar devreye giriyor. Peki bu çakallar nasıl para kazanıyor?

Sizin bilgilenmesini ve sevaba girmesini isteyerek mail gönderdiğiniz arkadaşlarınızın mail adreslerini toplayıp reklam ve tanıtım şirketlerine satarak…

“Siz arkadaşınıza mail gönderebiliyorsanız o adres aktiftir” mantığıyla hareket edildiği için hiç bilmediğiniz firmalardan reklam ve tanıtım mailleri yağıyor posta kutumuza.

İşte olay bu. Ne kurnazca, değil mi?

Office 2019 Mac Satın Al buy visio professional 2019

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et