MS OfficeYazılım

Microsoft Publisher Ne İşe Yarar?

Microsoft Publisher programı, MS Office içerisinde sunulan bir Masaüstü Yayımcılık programıdır.

Microsoft Publisher; bültenler, broşürler, web siteleri, kartvizitler, kartpostallar, tebrik kartları, etiketler ve daha fazlasıyla ilgili tasarımlar içerir. Yayına başlamak ve özelleştirmek için gereken temel becerileri kazandıktan sonra, bu becerileri uygulayabileceğiniz kişisel ve profesyonel yayın türü yelpazesi sunar.

Publisher uygulamasını kullanarak kartpostal, kartvizit, broşür, bülten veya web sitesi oluştururken, boş bir sayfa ile başlamanız gerekmez. Her yayım türü için profesyonelce hazırlanmış çeşitli tasarımlar vardır. Başlamak için yapmanız gereken istediğiniz tasarımı tıklamaktır.

Önceden tasarlanmış yayım açıldıktan sonra, yer tutucu metninin ve resimlerin yerine istediğiniz öğeleri ekleyebilirsiniz.yrıca, renk ve yazı tipi düzenini değiştirebilir, öğe ekleyip silebilir, kuruluşunuza veya amacınıza uygun olacak şekilde yayımınızda istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz.

Publisher

Publisher 2010 ile Broşür Tasarlayın

Publisher 2010 hazır şablonları ile hemen çalışmaya başlayabilir,kendi özel materyallerinizi oluşturabilirsiniz.

Bunun için Dosya sekmesinden Yeni bağlantısını tıklayın. Ardından En Sık Kullanılanlar başlığında bulunan Broşürler düğmesini tıklayın. Publisher office web sitesine bağlanıcak ve Kullanılabilir Şablonlar başlığı altında kullanılabilir şablonları görüntülenecektir. Örneğin Fiyat Listesi başlığı altındaki modüller seçeneğine tıklayın. Sağ panelde; renk ve yazı tipi düzenini ilgili açılır kutu seçeneklerinden düzenleyebilirsiniz. Broşüre eklemek istediğiniz bir form varsa bunu, Form açılır listesindeki seçeneklerle yapabilirsiniz. Oluştur düğmesini tıkladığınızda seçtiğiniz biçimlendirmeler çalışma alanınızda oluşturulur.

Basitleştirilmiş paylaşım

Belgeleriniz varsayılan olarak buluta kaydedilir. Paylaşım ve işbirliği için bir bağlantı göndermeniz yeterlidir.

Fotoğraf yazdırma

Tüm sayfalarınızı JPG gibi ortak bir resim biçiminde kaydedebilme özelliği sayesinde, mükemmel görünümlü yayınlarınızı veya fotoğraf albümlerinizi herhangi bir matbaada yazdırmak artık daha da kolay.

E-posta

Bir sayfayı e-posta olarak paylaşın ya da yayının tamamını e-posta iletisiyle (HTML olarak) gönderin: Tüm sayfalar sizin için tek bir iletide birleştirilir.

Microsoft 365 aboneliğiyle 1 ay ücretsiz denemek için tıklayın.

Office 365 Satın Al buy project professional 2019

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

4 thoughts on “Microsoft Publisher Ne İşe Yarar?

  • gopi

    bu kadar mı

  • sinem

    ewt ya cok az neredeyse hicc bilgi yokk gazete publisherdan mı yapılır lütfen soruma cevap verin

  • Evet, gazete tasarımı için Publisher kullanabilirsiniz. Bunun için “Yayın Türleri” seçeeğinden “Bültenler”i tercih edebiirsiniz.

  • nursh

    merhaba publisher 2010 ile web tasarımı yapılabilirmi? web sitesi için hazır şablonları bulamadım

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et