Genel

Sözde Oyun Akımına Karşı Ailelere Tavsiyeler

Oyun görünümünde çocukların ve gençlerin güvenliğini tehdit eden, sosyal medya ve internet ortamında viral olarak yayılan tehlikelere karşı çocuklarımızı bilinçlendirmeli ve korumalıyız.

Dijital oyunlar, çocuklardan yetişkinlere kadar her yaştan insanın ilgisini çekmektedir. Bunun için aşağıdaki güvenilir ve resmi kaynaklardan dijital oyunlardaki ve sanal ortamdaki tehlikelere karşı bilgi edinebilirsiniz:

  1. http://www.guvenliweb.org.tr
  2. http://guvenlioyna.org.tr

Sözde Oyun Akımlarına Dikkat!

Sözde oyunların adlarını burada zikrederek reklamlarını yapmayacağım. Zaten biliyorsunuz, duyuyorsunuz. Zaman zaman gündeme gelen bu oyunlar, oyuna dâhil edilen kişilere verilen şiddet içerikli görevler ile kişilerin psikolojilerini olumsuz yönde etkileyerek intihara sürüklüyor.

Sözde oyun adı altında ama aslında bir oyun olmayan, özellikle çocuklara yönelik sosyal medya ve internet ortamında bir takım tehlikeler bulunmaktadır. Risklere karşı korunmada, özellikle ebeveynlere büyük sorumluluklar düşmektedir.

  • Çocukların sosyal medya alışkanlıklarını takip edin.
  • Oynadığı oyunları gözlemleyin, takip edin.
  • Uzun süre PC, tablet veya telefon başında vakit geçiren çocuklarınızı sosyal aktivitelere yönlendirin.
  • Birlikte oyun oynayın.
  • Yaşlarına uygun oyun seçin.
  • Çocukların dijital ortamda oyun başında geçirdikleri süreyi sınırlandırın.
sözde oyun akımına karşı tavsiyeler

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin