Genel

Popüler Türkçe Online Oyunlar

Türkçe

İlk dönem bilgisayar oyunları ile popüler Türkçe oyunları kıyasladığımızda eski dönem oyunları, bugünkü gibi zevk verdiğini düşünmek şaşırtıcı görünüyor. Tek başına oyun oynayıp zevk alabilmek, artık yerini online çok oyunculu oynanan oyunlara verdi. Üstelik gerçek bir insan gibi düşünen yapak zeka programlaması çok oyunculu online oynanan oyunların temeli oldu. Bu sanal dünyada bu yapay zeka modellemeleri ile ikincil hayatlar yaşanıyor. Ayrıca gün geçtikçe birçok MMO oyunu Türkiye piyasasına giriş yapıyor.

Devasa online oyunların ilk bilineni 1997‘de piyasaya sürüldükten sonra 250.000 üyeye ulaşan Ultima Online oyunudur. Bu oyunun yapımcısı kayda değer bir gelir kazandı. Oyun, cretli üyelik sistemine sahip bBu kazanç diğer oyun firmalarını da harekete geçirdi. Bugün en fazla üyeye sahip olduğu bilinen World of Warcraft 11.5 milyon üyesi ile rekoru elinde tutuyor. Bir de tamamen ücretsiz olarak oynanan online oyunlar var ve bunların sayısı gün geçtikçe artıyor. Grafik kalitesi ve katılımcı sayıları ile onlardan geri kalmayan bu oyunlar, ücretsiz olmalarının avantajı ile giderek daha popüler bir hal alıyorlar. Ben de tamamen Türkçe online oynanan oyunları listelemek istedim. İşte en popüler olanları:

 1. Metin2 (www.metin2.org)
 2. War Rock (https://warrock.papayaplay.com/warrock.do)
 3. Hero Online (www.heroturkey.com)
 4. Warrior Epic (www.warriorepic.com/tr/)
 5. Air Rivals (www.airrivals.org)
 6. DarkOrbit (https://www.darkorbit.com/)
 7. Perfect World (https://www.perfectworld.com/)
 8. Rappelz (https://www.mmorpg.com/rappelz)
 9. Wolfteam (http://www.joygame.com/tr/wolfteam-online-oyunu/)

İyi eğlenceler :)

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

One thought on “Popüler Türkçe Online Oyunlar

 • baba

  yapma be gözünü seveyin.. knight online nerde travian nerde ogame nerde

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et