Genel

Microsoft Translator ile Anlık Çeviri Yapın

Çeviri programlarının hepsini unutun, Microsoft Translator uygulamasını sadece indirin. Ne demek istediğimi anlayacaksınız. Şimdiye kadar karşılaştığım en harika çeviri uygulaması diyebilirim. Şimdi biraz inceleyelim.

Microsoft Çevirmen 70’ten fazla yabancı dilde çeviri yapan ücretsiz bir uygulamadır. Uygulamayı hem Android hem de iOS cihazlara indirebilirsiniz.

Uygulamayı İndirin

Uygulamayı ayrıca web tarayıcınızdan bağlanarak kullanabilirsiniz: https://translator.microsoft.com

translator

Microsoft Translator Özellikleri

Microsoft Translator uygulaması, metin ve konuşmaları anlık çevirmenize ve hatta çevrimdışı kullanmanıza olanak tanıyor. Yazıları, sohbetleri, sesleri ve resimleri tercüme ediyor. Evde, iş yerinde, ihtiyacınız olan her yerde dil engeli ortadan kalkıyor. Artık gerçek zamanlı konuşmalar yapabilirsiniz. Dahası, yolculuğa çıkmadan önce çevrimdışı çeviriler için istediğiniz dilleri indirebilirsiniz! Toplantılarınızda cihazlarınızı birbirine bağlayıp 100 kadar kişi ile çeşitli dillerde sohbet edebilirsiniz. Çevirinizi başka uygulamalar ile paylaşabilirsiniz. Sıkça kullandığınız çevirileri kaydedebilirsiniz. Tercüme edilen cümlenizin nasıl okunduğunu dinleyebilirsiniz. Bir kelimenin farklı çeviri ve anlamlarına bakabilirsiniz. Bölünmüş ekran işlevi özelliği ile gerçek zamanlı ve iki dilli sohbet edebilirsiniz. Ve daha sayamadığım birçok özellik…

Artık Microsoft Translator ile farklı dilleri konuşan kişiler ile uzaktan veya aynı mekanda toplantı yapabileceksiniz. Özellikle uluslararası projelerde bu sıkıntı hep yaşanıyordu. Okullarda ya da bazı çok uluslu kurumlarda toplantı veya veli görüşmelerinde farklı dil konuşan paydaşlarla iletişim kurmak sorundu. Bunu eTwinning projelerinde şahsen yaşadım. Farklı ülkelerden farklı diller konuşan yabancı ortaklarla iletişim kurmak sıkıntılı, stresli ve yorucu idi. Artık bu uygulama ile başarılı bir şekilde gerçek zamanlı sohbet mümkün oluyor.

Uygulama; Arapça, Bengalce, Boşnakça, Bulgarca, Katalanca, Çince, Hırvatça, Çekçe, Danca, Flemenkçe, İngilizce, Estonca, Fijice, Filipince, Fince, Fransızca, Almanca, Yunanca, İbranice, Hintçe, Macarca, Endonezce, İtalyanca, Japonca, Svahili, Slovence, Korece, Letonca, Litvanca, Malagaşça, Malayce, Maltaca, Norveççe, Özbekçe, Farsça, Lehçe, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, İspanyolca, İsveççe, Tayca, Tatarca, Türkçe, Türkmence, Urduca, Vietnamca gibi birçok dili destekliyor.

Klavye

Metin

Metni desteklenen diğer dillere ve lehçelere anında çevirir

Mikrofon

Konuşma

Tek bir telefonda bölünmüş ekranda konuşma yapın veya hızlı bir çeviri için mikrofona konuşun

Konuşma

Çok Cihazlı Konuşma

Kendi cihazını kullanarak 250 kişiye kadar çevrilmiş konuşmalara devam edin

Kamera

Görüntü

Bir görüntüden metin tanır ve çevirir

Aşağı ok

Çevrimdışı

İnternet bağlantısı olmadan kullanmak için çevrimdışı çeviri paketlerini indirin

Hoparlör

Metin-konuşma (TTS)

Ses çıkışı, çevrilmiş metni yerel aksanında duymanızı sağlar

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et