Genel

Rappelz Hakkında

Dünyanın en iyi online oyunları arasında ilk sırada gelen Rappelz oyunu bilindiği üzere bir online aksiyon oyunudur. Büyük bir kullanıcı kitlesine hitap eden Rappelz oyunu ülkemizde de epeyce sevilmektedir.

Konusu

Rappelz oyunu üç ana ırktan oluşan bir oyun olup, her ırk kendi topraklarını korumak ve daha çok zenginleşmek için diğer ırklara karşın savaş açar. Ve bu savaşlarda çeşitli silah, yaratık gibi araçları kullanırlar.

Amacı

Rappelz oyunu oyununda amaç kendi topraklarınızı korumak ve daha toprak alarak büyük bir topluluk oluşturmayı amaçlar ve işte bu amaç için asıl savaş başlar.

Irkları

Rappelz oyununda 3 ana ırk vardır bu ırklar; Asura, Gaia, Deva olarak seçeneklere ayrılmaktadır ki özellikleri de şunlardır.

 

  • Asura: Rappelz oyununda karanlık ülkelerin sahibi olan bir ırk olup, Rappelz dünyasındaki dengeyi korumak için yaratılmış ırktır. Ve tüm gücünü bu unsur üzerinde toplar. Daha çok sihir gibi güçlerini ustalıkla kullanır.
  • Gaia: Rappelz dünyasında halkı korumak için oluşturulmuş bu ırk halkın koruması için alan hasarı gibi tüm güçlerini çekinmeden kullanır.
  • Deva: Bu ırkta Rappelz dünyasını korumak ve dengeyi sağlamak amaçlı oluşturulmuş bir ırk olup savunma amaçlı şifa gibi iksirlerini kullanır.

Görevleri

Rappelz oyununa ilk olarak başlangıç seviyesindeki olan çaylaklar adasında başlarsınız. Çaylaklar adasında başladığı an itibariyle sizlere çeşitli yaratıkları öldürmeniz talimatı vereilir. Ve sizlerde bu talimatlara uyarak bu şehirde 20 levele kadar olan görevleri yapıp, bitirebilirsiniz. Ve bu adadaki görevlerden hemen sonra sizlere verilen uzman görevlerini yaparak level atlayabilirsiniz.

Malzeme

Rappelz oyununda öldürdüğün tüm yaratıklardan çeşitli ara, gereç ve malzeme düşecektir. Burada malzemeden asıl kasıt; para, güç, can olarak sıralanmaktadır.

Para kazanmak

Rappelz oyunu kendinizi geliştirip, güçlendirmek için paraya ihtiyaç duyarsınız. Bunun içinde çalışmanız gerekir o da şu şekilde olur ki; satış sistemi içerisinde takas yapabilirsiniz, ya da açık arttırma yaparak ürün satabilirsiniz. Bunların yanı sırada tezgâh açabilirsiniz.

Rappelz oyunun da avlanmak

Rappelz oyunu bulunduğunuz şehrin dışına çıkarsanız büyük tehlikeler sizi bekliyor olacak. Bunlardan bir tanesi de Rappelz yaratıklarıdır. Şehir dışında bulunan Rappelz yaratıkları ile savaşarak da kendinizi geliştirebilirsiniz. Yaratıklarla savaşmak için var olan yaratığın üzerine çift tıklamanız yeterli olacaktır.

Rappelz oyununun asıl işleyişi yukarıdaki anlattığımız gibi sıralanmaktadır. Sizlerde bu uygulamaları yaparak Rappelz oyununun farkına varabilirsiniz.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et