Genel

Bilgisayarda Çocuğunuzun Hesabını Kontrol Edin

Modern aileler, sürekli birlikte olamasalar da çocuklarınızın çevrimiçi güvenliğini sağlamanıza, birlikte iyi vakit geçirmenize ve bağlantıda kalmanıza yardımcı olacak ebeveyn kontrolü araçları var.

Çocuklarınızın çevrimiçi güvenliğini sağlamanıza ve uygun web siteleri, süre sınırlamaları, uygulamalar ve oyunları kontrol etmenize imkan sağlayan Microsoft ailesi özelliklerini kullanabilirsiniz.

Daha önce bir çocuk hesabı için aile özelliklerini kurduysanız ve daha sonra Windows 10 sürümüne yükselttiyseniz, aile ayarlarını yeniden etkinleştirmek için uygulamanız gereken birkaç adım vardır. Çocuğunuzun bir Microsoft hesabıyla Windows 10 üzerinde oturum açması, sonra da sizin söz konusu hesabı account.microsoft.com/family sayfasından ailenize eklemeniz gerekir.

Çocuğunuzun kullandığı bilgisayarda hesabını kontrol edin

  1. Çocuğunuzun bilgisayarda oturum açmasını sağlayın.
  2. Başlat  menüsü > Ayarlar ve ardından Hesaplar ‘ı seçin.
  3. Hesabınız‘ı seçin.
    • Çocuğunuz bir Microsoft hesabıyla oturum açmamışsa, Bunun yerine bir Microsoft hesabıyla oturum açın seçeneğini belirleyin ve e-posta adresini girin.
    • Çocuklarınızın hesabıyla ilişkili bir e-posta adresi zaten varsa, bu adresi not edin. Bu adresi, Microsoft hesabını account.microsoft.com/family sayfasından ailenize eklemek için kullanırsınız.

Çocuğunuzun Microsoft hesabını ailenize ekleme

  1. account.microsoft.com/family sayfasında oturum açın.
  2. Ayarlarını görüntülemek veya düzenlemek için bir çocuk seçin bölümüne gidin ve Ekle‘yi belirleyin.
  3. Çocuğunuzun Windows 10 üzerinde oturum açmak için kullandığı e-posta adresini girin ve Davet gönder‘i seçin.

Çocuğunuzun daveti e-posta adresinden kabul etmesi gerekir.

Çocuğunuzun hesabı bir Microsoft hesabıyla ailenize eklendikten sonra, çocuğun yaşına uygun web sitesi, uygulama, oyun kısıtlamalarını ve ekran süresi sınırlamalarını ayarlayabilir, son etkinliklerini görüntüleyebilirsiniz. Ayarları, oturum açtıkları tüm Windows 10 cihazlara uygulanacaktır.

Yaşça küçük çocuklarınız varsa resimli parola da ayarlayabilirsiniz, böylece çocuklarınız parola yazmalarına gerek kalmadan sevdikleri bir fotoğraf üzerine şekiller çizerek oturum açabilirler.

Kaynak: https://support.microsoft.com/tr-tr/help/10551/microsoft-account-fix-family-features-after-upgrade

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin