Eğitim

Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı Örnek Soruları Yayımlandı

MEB tarafında 19 Kasım’da yapılacak Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı örnek soru kitapçığı yayımlandı.

Öğretmenler, 19 Kasım 2022 tarihinde 81 ilde yapılacak olan yazılı sınava katılacaklar. Öğretmenler, sorumlu oldukları eğitim modüllerine göre hazırlanan Uzman ve Başöğretmenlik Örnek Soru Kitapçıklarının yayımlanmasını bekliyordu. Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı‘na yönelik örnek soruların ilki 29 Ağustos tarihinde yayımlanmıştı. Uzman öğretmen unvanı için 9 eğitim modülü, başöğretmen unvanı için 12 eğitim modülünden örnek sorular yer alan ilk örnek soru kitapçığını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Uzman Öğretmenlik Sınavı 1. Örnek Soru Kitapçığı’na ulaşmak için tıklayınız.

Başöğretmenlik Sınavı 1. Örnek Soru Kitapçığı’na ulaşmak için tıklayınız.

Uzman ve Başöğretmenlik İkinci Örnek Soru Kitapçıkları ise 14 Eylül Çarşamba günü ayrı ayrı paylaşıldı. Uzman öğretmen unvanı için 9 eğitim modülünden, başöğretmen unvanı için 12 eğitim modülünden örnek sorular hazırlandı. Toplam 20 sorudan oluşan örnek soru kitapçığını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Uzman Öğretmenlik Sınavı ikinci Örnek Soru Kitapçığı’na ulaşmak için tıklayınız.

Başöğretmenlik Sınavı ikinci Örnek Soru Kitapçığı’na ulaşmak için tıklayınız.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et