Eğitim

Robotik Kodlama Dersi Yıllık Plan

2023-2024 Robotik Kodlama Yıllık Planı, bu başlık altında yıllara göre güncelleyerek paylaşacağım.

Öncelikle yeni eğitim – öğretim yılının herkes için başarılı olmasını dilerim.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni okul dönemine yıllık plan yaparak başladım. Robotik Kodlama Dersi Yıllık Planı, Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmen Rehberi kitabını kullanarak hazırladım. Başka bir deyişle, kılavuz kitapta verilen başarı hedefleri ilgili haftalara yazıldı.

Bilindiği üzere yeni eğitim-öğretim yılında, alanımız için “Robotik Kodlama“, “Yapay Zeka Uygulaması” ve “Dijital Sanatlar” gibi seçmeli dersler eklenmiştir. Ne yazık ki, bu seçmeli dersler için henüz öğretim programları yayınlanmamıştır. Aldığım bilgiye göre bu konuda, Aralık ayında bir çalışma olacak.

Öğretim programları henüz olmadığı için, yıllık planlar hazırlanırken size fikir vermesi amacıyla oluşturdum. Paylaştığım bu yıllık planı kendim de kullanıyorum.

NOT: Planı hazırlarken kendi ders işleyiş şeklime, öğrencilerimin hazır bulunuşluğuna, okul imkan ve olanaklarına göre düzenledim. Siz de kendinize göre uyarlamalar yapmaya çekinmeyin. Dilerseniz olduğu gibi de kullanabilirsiniz. Her okulda bir BT sınıfı olmasa da artık her sınıfta bir etkileşimli tahta var. Bu yüzden planı kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Dolayısıyla size sadece yıllık planı indirip ilgili değişikleri yaparak okul müdürüne imzalatmak kalıyor.

Sadece kendi kullandığım ve hazırladığım dokümanları paylaşıyorum. Bu yıl da okulumda sadece 5. ve 6. sınıfların dersine giriyorum. Aynı zamanda 5. sınıfların Seçmeli Robotik Kodlama dersine giriyorum. Dolayısıyla böyle bir plan gerekli oldu. Biraz araştırdım fakat plandaki içerik ve konular benim için uygun değildi ve kendim hazırladım. Şimdi sizlerle paylaşıyorum:

SEÇMELİ

ROBOTİK KODLAMA DERSİ

YILLIK PLAN

Gözümden kaçanlar olabilir. Lütfen inceledikten sonra tespit ettiğiniz hatalar varsa bildirin.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et