Eğitim

Canlı Ders için Zoom Sanal Arka Plan Örnekleri

Canlı ders için Zoom sanal arka plan örnekleri hazırlamıştım ve kullanıyordum. Paylaşmak güzeldir mottosundan yola çıkarak sizlerle de paylaşmak istedim. İstediğiniz sanal arka planlar arasından istediğinizi indirin ve bir sonraki canlı dersinize eğlence katın. Belki katılımcılar veya öğrenciler için daha ilgi çekici olacaktır.

Canlı ders veya toplantılarınıza canlılık getirin. Kendinizi farklı hissedin. Ne duruyorsunuz? Haydi, şimdi Zoom sanal arka plan örneklerinden istediğinizi indirin ve kullanmaya başlayın.

Sanal Arka Plan Örnekleri

NOT

Dersinize özel veya farklı kişisel Zoom arka plan önerileriniz varsa yorum bırakın. Ben de tasarlayıp burada sizler için paylaşayım.

Aynı zamanda Zoom.us sitesindeki arka planları da indirebilirsiniz.

Zoom’da Arka Plan Değiştirme Nasıl Yapılır?

1- Zoom masaüstü uygulamasını açın.

2- Profil resminizi ve ardından Settings (Ayarlar) seçeneğine tıklayın veya profil resminizin hemen altında “dişli çark” simgesine tıklayın.

Zoom ayarlar

3- Açılan pencerede sol taraftaki menüde yer alan Background & Filters (Arka Plan ve Filtreler) seçeneğine tıklayın. Daha sonra Virtual Background (Sanal Arka Plan) seçeneğini seçin.

zoom virtual bacground

4- Önceden yüklenmiş arka planları göreceksiniz. Burada istediğiniz sanal arka planı seçmek için bir resme tıklayın. Eğer kendi sanal arka plan resmi yüklemek istiyorsanız sağ taraftaki artı (+) simgesine tıklayın. Açılan pop-up seçeneklerden “Add image” seçeneğiyle kendi sanal arka planınızı yükleyebilirsiniz.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin