Eğitim

5. Sınıflar Hakkımda Her Şey Kartları Etkinliği

Merhaba, 5. sınıflar ile Bilgi Güvenliği konusu için Hakkımda Her Şey Kartları Etkinliği yapalım mı? Sınıf içinde veya aile arasında güvenle oynayabileceğiniz eğlenceli ve eğitici bir etkinlik hazırladım. Şimdi beraber inceleyelim.

5. sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi konularından olan Bilgi Gizliliği ve Güvenliği için yapabileceğimiz bir etkinlik olacak. Öncelikle aşağıda paylaştığım dokümanın çıktısını alın ve kutucukları kesikli çizgilerden kesin.

Eğer yazıcıdan çıktı alma imkanınız yoksa hakkımızda bazı bilgilerin yazdığı kartları; boya kalemleri, kâğıt ve makas yardımıyla kendimiz hazırlayalım. Daha sonra eşit boyutlarda iki ayrı kutu hazırlayalım. “PAYLAŞ” ve “GÜVENDE TUT” etiketleri hazırlayarak kutuların üzerine yapıştıralım. Şimdi evde oynuyorsak aile üyelerinden birini, okulda oynuyorsak arkadaşlarımızdan birini seçelim. Karşılıklı oynayalım. Kart üzerindeki bilgilerin paylaşılması uygunsa, kartı “PAYLAŞ” kutusuna atalım. Eğer karttaki bilgilerin güvende tutulması gerekiyorsa, kartı “GÜVENDE TUT” kutusuna atalım. Daha önce belirlediğimiz bir hakem (öğretmenimiz, anne babamız) de sonuçları değerlendirebilir. Etkinlik sonunda puanlama da yapılabilir.

Hakkımda her şey kartlarını çoğaltarak oyun için daha fazla kart elde edebilir ve daha uzun süre oynayabilirsiniz.

Umarım bu eğlenceli etkinliği beğenmişsinizdir. Fotoğraflarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum :)

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et