USB

\"USB\"Harici donanımların bilgisayara bağlanması için kullanılan veri yollarından birisidir. USB bağlantı noktaları, genellikle kasanın arkasında, seri ve paralel bağlantı noktasının yakınında bulunurlar. Tek bir USB bağlantı noktasına çok sayıda cihaz bağlanabilir.

USB veri yolunu kullanan cihazların başında fareler, klavyeler, harici CD yazıcılar, harici sabit diskler ve oyun kontrol cihazları gelir. Ancak hayal edebileceğiniz hemen her türlü harici donanımın USB veri yolunu destekleyen modelleri olduğunu da bilmelisiniz.

USB veri yolu, USB 1.1 ve USB 2.0 olmak üzere ikiye ayrılır. Tüm USB girişleri USB 2.0 standardını desteklemez. USB 2.0\’ın en büyük avantajı, USB 1.1 \’den çok daha yüksek bir veri aktarım hızına sahip olmasıdır.

\"USB\"

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni. Araştırmacı ,macera tutkunu, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

One thought on “USB

  • 18 Mart 2015 tarihinde, saat 12:57
    Permalink

    Check out this Amazon dealSanDisk Cruzer CZ36 128GB USB 2.0 Flash Drive… by SanDisk arac…

Yorum Yap