Genel

Belirlenen Kelimelerden Haberdar Olun

Google‘a yazılan belirli kelimelerden (örneğin: Bulanca) haberdar olmak istiyorsunuz. Bunu da e-posta hesabınıza otomatik olarak düşmesini istiyorsunuz. Peki bu nasıl yapılabilir? Merak ediyorsanız yazımızı okuyun.

Bahsedilen hizmeti, Google Alerts ile yapabilirsiniz. Örneğin; tutmuş olduğunuz takım, bir futbolcu ile anlaşma yapacak ve siz de bunun takibini yapmak istiyorsunuz fakat bunun için birçok haber sitesini gezmek istemiyorsunuz. İşte bu noktada Google Alerts kullanarak takımızın adını ve futbolcu adını yazmanız yeterli olacaktır. Sonrasında Google dizinlediği içerikleri sizin için e-posta hesabınıza gönderecek ve gelişmeleri buradan takip edebileceksiniz. Bunun için aradığınız kelimeyi sizin belirlemiş olduğunuz zaman aralıklarında (günde bir kez, haftada bir kez vs.) arama yapar.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et