Erkek Oyunları ve Zuma

erkekKız çocukları için özel olarak hazırlanan oyunlar olduğu gibi erkek çocukları için de özel olarak tasarlanmış oyunlar bulunmaktadır. Erkek çocukları kız çocuklarına nazaran savunma oyunları gibi aksiyon oyunlarını oynamayı severler. Bu sebepten dolayı bütün oyun sitelerinde erkek çocuklarına yönelik hazırlanmış olan oyunlar bulunmaktadır.

Genel olarak erkek oyunları daha çok aksiyon ağırlıklı veya yarış içerikli oyunlardır. Yarış içerikli oyunlardan olan araba oyunları çocukların üzerinde olumlu yönde bir etki bırakabileceği söylenmekte. Bu yüzden çocuklar birbirine araba oyunu oyna tavsiyesi yapar.

Çocuklar kadar yetişkin kişiler de boş zamanlarında erkek oyunlarından olan dövüş ve savaş oyunlarına ilgi gösteriyorlar. Bu tür oyunları stres atma ve zaman geçirme olarak değerlendiren yetişkinler, saatlerce bilgisayar başında kalabiliyorlar. Bu sebepten dolayı şunu söylemek mümkün oluyor. Oyun siteleri sadece çocuklar için hazırlanmış ve tasarlanmış bir site değildir. Örneğin zuma oyunu çocuklara olduğu kadar, yetişkinlere de hitap ediyor.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum Yap