Windows

Windows XP Hala Yaşıyor!

\"\"Daha önce windows sürümlerinin tarihçesi hakkında sizleri bilgilendirmiştik. 2001 yılının Kasım ayında piyasaya sürüldükten itibaren hala kullanılan Windows XP yıllara direniyor. Siz de Windows XP \’den vazgeçemeyenlerdenseniz, bu yazıyı okuyun.

Bundan 10 yıl önce yani 2001 yılında yayımlanan Windows XP, StatCounter\’ın bildirdiği rapora göre bugün dünyadaki bilgisayarların yarısına yakınında yüklü. araştırma şirketlerinden birinin sözcüsü bu konuda kullanıcılardan şu istekte bulunuyor: \”Windows XP\’yi kaldırın\”. Çünkü bizde biliyoruz ki Windows XP; Vista, Windows 7, Linux ve Mac OS X arasında en düşük güvenliğe sahip olan işletim sistemidir. Fakat öngörüler Windows 7\’nin pazar payının yakın zamanda Windows XP\’yi geçeceği yönünde…

Siber korsanlarda artık saldırmak için farklı platformlar aramak durumunda kalacaklar. Çünkü her yeni windows sürümü daha güvenli ve daha kararlı hazırlanıyor. Açık vermek istemeyen windows üreticisi, yayımladığı alfa ve beta sürümleriyle de bunu test ederek deneyimleri ve sorunları ve değerlendirmiş oluyor.

Siz de Windows XP\’den vazgeçip farklı windows sürümleri deneyimi yaşayın.

Web Tasarım

windows xp

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin