Windows

Windows 7 ile Gelen Oyunların Gizli Menülerine Erişin

\"WindowsWindows 7 ile birlikte nispeten basit de olsa FreeCell, Hearts, Mayın Tarlası ve Mahjong Titans gibi birkaç oyunla geliyor.

Windows Games Tweaker adlı yazılım, Windows oyunlarındaki gizli hata ayıklama menüsünü etkinleştirerek çeşitli hile ile özelleştirme seçeneklerine erişmenizi sağlıyor. İstediğiniz oyunları seçip “Enable”a tıklayın ve Windows’u yeniden başlatın. Oyunlardan birini açtığında “Debug” adlı yeni bir menü göreceksiniz. Örneğin; Chess Titans’ta bilgisayarın kendi kendine oynamasını sağlayabilir veya bazı oyunlarda arayüz değişiklikleri yapabilirsiniz. Unutmayın ki Windows’unuz İngilizce değilse hata ayıklamayı etkinleştirdiğinizde oyun menüleri İngilizce olacak.

“Disable” düğmesiyle bu ayarları geri almak mümkün.

Program tüm standart oyunlar listeler. Bir veya birden fazla seçim yapıp \”Etkinleştir\” düğmesini tıklayarak Ayıkla menüsünde açabilirsiniz. PC\’nizi yeniden başlatmanız gerektiğini de unutmayın.

Debug menüler bazı şaşırtıcı yararlı özellikler içerir ve Windows Games Tweaker bunları bilgisayarınızda etkinleştirmek için kolay bir yol sağlar.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et