Teknoloji

İnteraktif Tahta Üretecek

\"iboard\"Türkiye\’nin ilk yerli üretim tablet bilgisayarı olan T.Pad tablet bilgisayarın üretimini gerçekleştiren Termikel Bilişim, Kanadalı teknoloji firması iBoard ve Üner İletişim firmaları ile FATİH Projesi kapsamında özellikle okullarda kullanılmak üzere “İnteraktif- Kullanıcı Dostu Akıllı Tahta” üretimi için teknoloji ortaklığı anlaşmasına imza atmıştı.

Akıllı tahta üretimine 2013 yılı itibariyle Termikel üretim merkezinde başlanacağı belirtildi. Birden fazla kişinin aynı anda Akıllı Tahtayı kullanabilmesine imkanı sunan 10 nokta optik-çoklu dokunmatik sistem teknolojisi ve sahip olduğu 82 inç ekran özellikleriyle dikkat çekiyor.

Termikel ve iBoard firmaları, Kanada ve Türkiye\’de 9 ay süren teknoloji alt yapı ön çalışmaları ve prototip üretiminin ardından ortaklık anlaşması yapmıştı.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yapın