Eğitim

30 Kasım Okullar Tatil mi?

İstanbul dahil olmak üzere 7 ilde okullar tatil edildi.

Eğitim öğretime bir gün ara verilen iller; İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa, Sakarya, Tekirdağ, Çanakkale ve Balıkesir.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın Twitter hesabından yaptığı açıklama şu şekilde:

Sakarya Valisi Çetin Oktay Yıldırım ise sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünden alınan son verilere göre İstanbul’da kuvvetli rüzgar ve fırtınanın bu gece etkisini sürdüreceği, 30 Kasım Salı günü saat 18.00’e kadar 70-90 km/sa hızda olacağının tahmin edildiği belirtildi. Aynı zamanda İstanbul’da etkili olan fırtınada 4 kişinin hayatını kaybettiği ve 19 kişinin yaralandığı açıklandı. Fırtınanın etkisini sürdürdüğü bildirildi. Aynı zamanda kentte bazı tekneler hasar gördü, ağaçlar söküldü, çatılar uçtu. İstanbul Boğazı da çift yönlü gemi geçişlerine kapatıldı. İstanbul sahilinde rüzgarın etkisiyle yüksek dalgalar oluştu.

Rüzgarın saatteki hızının en yüksek ölçüldüğü bölge Beylikdüzü oldu. Beylikdüzü radar sahasında rüzgarın hızı saatte 129 kilometreye kadar çıktı.

İstanbul’da etkili olan lodos fırtınası ve şiddetli yağış nedeniyle 33 çatı uçtu, 192 ağaç devrildi, 232 tehlike arz eden parça düştü, 52 trafik ışığı ve yön tabelası devrildi, 12 araç hasar gördü. Tehlike arz eden olaylarda mahsur kalan 9 kişi İBB İtfaiyesi tarafından kurtarıldı.

İstanbul’da bazı üniversiteler yüz yüze öğretime 1 gün ara verdi.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et