MS Office

Sunuya Ses Efekti Ekleme

\"SunuyaMS Office PowerPoint 2007\’de sununuza ses efekti verebilirsiniz. Bunları istediğiniz zaman başlatabilir ve durdurabilir ve sesin slayt boyunca çalmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca ses simgesini gizlebilir ve başka bir öğeyi, örneğin bir resmi tıklatarak sesi tetikleyebilirsiniz.

Bunun için \”Ekle\” menüsünü kullanılır:

\"Çağrı Ekle sekmesini tıklatın.
\"Çağrı Ses\’in yanındaki oku tıklatın.
\"Çağrı Bilgisayarınızdan ses dosyası eklemek için, Dosyadan Ses\’i tıklatın. Dosyaya göz atın ve çift tıklatarak ekleyin.
\"Çağrı Klip kitaplığından ses eklemek için, Clip Organizer\’dan Ses\’i tıklatın ve Küçük Resim görev bölmesinde klibi arayın. İstediğiniz klibe gidin ve bu klibi tıklatarak slayta ekleyin.
\"ses
Ses, slaytınızda bir ses simgesi olarak gösterilir ve siz ekledikten hemen sonra çalınır.

Ses ekleme işlemi sırasında, sesin otomatik olarak mı yoksa fareyi tıklattığınızda mı başlamasını istediğinizi soran bir pencere görüntülenir. Eğer sesin kendi kendine başlamasını istiyorsanız Otomatik Olarak\’ı seçin. Slaytta başka ortam efekti yoksa, ses slayt görüntülendiğinde çalınacaktır.

Sesin slayttaki ses simgesini tıklattığınızda çalınmasını istiyorsanız, Tıklatıldığında öğesini tıklatın. Sesin çalınması, yani tetiklenmesi için belirli bir öğeyi yani ses simgesini tıklatmanız gerektiğinden, bu ayar tetikleyici olarak bilinir.

\"Ses

Eğer esin sunu boyunca çalınmasını istiyorsanız Ses Araçları\’nı kullanmanız gerekiyor. Bu konuda daha önce yazmış olduğum PowerPoint 2007′de Sunuya Müzik Gömme makalesini okuyunuz.

\"slaytlarda

 

Sunuya Ses Efekti Ekleme

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et