Excel Temel İşlevleri ve Fonksiyonları

\"excelExcel 2007’de, kullanmanız gereken en temel fonksiyonları, temel işlevlerleri açıklamalarıyla birlikte örneklerle gösterdiğim bir döküman hazırladım. Bu kaynak ile en temel işlev ve açıklamalarını bilecek ve Excel 2007’de temel kullanıcı seviyesinde her işleminizi yapabileceksiniz.

\"indir\"

EXCEL HAKKINDA

Microsoft Excel 2007 ürün takımı, çalışma sayfalarını 16.384 sütun ve 1.048.576 satır içerecek şekilde genişletti; bu
rakam, Excel 2007’de yapmak istediğiniz projelerin pek çoğu için yeterli olacaktır.

Excel 2007, Microsoft Office Word 2007 ve Microsoft Office PowerPoint 2007’nin yeni ve gelişmiş dosya biçimi okunabilir olmanın yanı sıra, eski ikili biçimden daha küçük dosyalar oluşturabilmektedir.

Excel 2007, programın önceki sürümlerindeki renk yönetimi ve biçimlendirme seçenekleriyle ilgili çok sayıda yenilik sunmaktadır.

Excel 2007, programın yeteneklerini daha kolay öğrenebilmenizi sağlayan Şerit adlı yeni bir kullanıcı arayüzüne sahiptir.

Excel 2007, Excel’de yönetebileceğiniz veri yığınlarının boyutunu büyük oranda artırmıştır ve verileri tablolar halinde düzenlemenizi sağlar.

Excel 2007, yeni grafik, biçimlendirme ve çizim yapma yetenekleri sunarak daha iyi görünüşlü belgeleri kolaylıkla yaratmanızı sağlar.

Excel 2007, verileri özetlemeniz için güçlü yeni işlevler sunar ve Formül Otomatik Tamamlama ile formül yaratmayı kolaylaştırır.

Excel 2007, bir hücrenin değerisne bağlı olarak içeriğinin görünüşünü değiştiren koşullu biçimler yaratma özelliğini büyük ölçüde geliştirmiştir.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: