Sosyal MedyaWordPress

WordPress Kullanıcıları için Sosyal Medya Stratejisi

\"facebook-wordpress\"Son 12 ay içinde istatistiklere göre, bloglar için sosyal ağ sitelerinden tavsiye sayısı ikiye katlandı.

Sosyal trafik, daha önemli hale geliyor. WordPress kullanıcılarını bu gerçekliğe nasıl uyumlu ve avantaj sağlağan bir duruma çevirebiliriz, bunu inceleyeceğiz.

Sosyal Trendi Kucaklayın

Bazı blogcular kendi blogları kapatıp Facebook fan sayfalarına taşındı. Diğerleri ise bloglarını fan sayfaları ile tamamladılar. Sosyal trendi kucakladığınız sürece, iş yapmak gerçek olacaktır. Facebook\’u tehdit olarak görmeyin.

Sosyal Medya Çalışmalarına Odaklanın

Tüm okuyucuları memnun etmek ve en üst düzeye çıkarmak için sosyal ağlara ulaşıp, sosyal araçları sitenize entegre edin. Örneğin; favori paylaşım eklentisi olan AddThis, yaklaşık 100\’den fazla seçenek sunuyor. Bunu sitenizdeki dağınıklığı önlemek için kullanabilirsiniz. Fakat tüm göstergeler, Facebook sosyal entegrasyonunun standart hale geldiğini gösteriyor.

Bu yıl, Facebook tüm sosyal ağ tavsiyesi %15 den %35 e çıkarak arttı. Facebook ayrıca bazı mükemmel araçlar sunmaktadır. Özellikle WordPress entegrasyonu için bazı büyük eklentileri var. Bu araçların çoğunu zaten bugün kullandığımız muhtemeldir.

Facebook gerekli, ancak Stumbleupon diğer bir iyi adaydır. Twitter, zaten yaygın ama genellikle tavsiye açısından bir hayal kırıklığı yarattı. Bunun iki nedeni var:

1. Twitter, şüphesiz web üzerinde gürültülü kanaldır.

2. Genel olarak insanlar, Twitter üzerinde anlamlı bir zaman harcamazlar.

Facebook Fan Sayfası Oluşturun

Fan sayfası, iletişim ve marka tanıtımı için mükemmel bir araçtır. Hedef kitlenizi çekici ve odaklanmış konular etrafında toplayarak, kişisel ilişki aracı olarak fan sayfasını kullanabilirsiniz. Haber paylaşmak, markanızı tanıtmak gibi amaçlar için sitenize bir yer ayırın ve facebook fan sayfası eklentisini kullanın.

WordPress Sitenize \”Beğen\” Butonu Ekleyin

Bir defalık bir paylaşım fonksiyonu sağlar. Bunun dışında Facebook Paylaş veya Tavsiye Et butonlarını da kullanabilirsiniz.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

2 thoughts on “WordPress Kullanıcıları için Sosyal Medya Stratejisi

  • madeni yağ

    Teşekkürler faydalı bilgileriniz için elleriniz sağlık hocam.

  • Claudia Rekla

    Aslan & Pepper 

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et