WebMaster

Yeni Başlayanlar için AdWords

\"googleAdWords reklam çalışmalarına yeni başlıyorsanız, bu yazıda, anahtar kelimeleri ve bunları hesabınızda nasıl yönetmeniz gerektiğini aktaracağız.

Anahtar kelime, reklamınızın sponsorlu bağlantılar arasında görüntülenmesi amacıyla kullandığınız kelime veya kelime öbeğidir. Bu yüzden internet kullanıcılarının size ulaşması için kullandığı arama terimlerinin neler olduğunu düşünmeli ve hesabınıza ekleyeceğiniz anahtar kelimeleri bulmalısınız.

Hesabınıza yeni anahtar kelimeler eklediğinizde, şu genel kurallara dikkat etmeniz gerekiyor:

• Anahtar kelimeler trafik elde etmeye başladığında, 100 gösterimden fazlasını sağlayan, ancak TO (tıklama oranı) %1\’in altında kalan anahtar kelimeleri duraklatın. Aksi halde, bu durum anahtar kelimenin kalite puanını olumsuz etkileyebilir.

• Tek bir kelime çoğunlukla, çok genel kapsamlı olduğu için, anahtar kelime başına 2-3 kelime kullanın. Örneğin, erkek iç giyim ürünleri satıyorsanız, anahtar kelime olarak yalnızca \”iç giyim\” değil de \”erkek iç giyim\” kelime öbeği daha başarılı sonuç verir. Anahtar kelime olarak yalnızca \”iç giyim\” kelime öbeğini kullanırsanız, \”bayan iç giyim\”den \”iç çamaşırı\” veya \”çocuk iç giyim\”e kadar her türlü aramada reklamınız çıkabilir.

• Reklam metninde kullanılan ve reklamla, ürünle ve reklamını yapacağınız açılış sayfasıyla yüksek düzeyde alakalı anahtar kelimeler seçin.

• Daha yüksek Kalite Puanı, aynı bütçe ile daha fazla reklam verebilmenizi de sağlar.

• Tüm arama terimlerini kapsamak amacıyla, anahtar kelimeleri hem tekil hem de çoğul olarak yazın.

Bunu yapmanın yararları nelerdir?

İlk olarak, alaka düzeyi daha yüksek olan daha belirgin anahtar kelimeler, daha fazla tıklama sağlar. Bunun sonucunda, daha fazla müşteri sitenizi ziyaret eder. Bu, pazarlama hedefinizin daha belirgin olması ve işletmenizle alakalı müşterilerin tıklamaları için ödeme yapıyor olmanız anlamına gelir. Bunun yanı sıra, verilen mesaj üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanızı sağlar.

Kaynak

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et