WordPress

WordPress 3.5 Yayınlandı

\"wordpress-3-5\"Yeni WordPress sürümü 3.5 hem blogcular hem de geliştiriciler için yepyeni özelliklerle dopdolu geldi. WordPress, bu versiyonu WordPress 3.5 “Elvin” kod adıyla geçtiğimiz yıllarda ölen jazz davulcusu Elvin Jones onuruna sundu.

WordPress alt yapısını bir süredir kullanıyorsanız değişiklikleri farkedeceksiniz. Özellikle fotoğraf yükleme ve galeri oluşturmak için değişimleri göreceksiniz. WordPress uzun bir süredir kullanıcılar tarafından bu konu ile ilgili eleştiri alıyordu. Eleştirileri dinlediler ve bir yenilik getirdiler. Ortam dosyası ekleme, elden geçirildi ve yazılarınıza dosya eklemek çok kolaylaştı. Fotoğraf galerileri için sürükle bırak ile sıralama, dahili başlık düzenleme ve basitleştirilmiş kontroller getirildi.

\"wordpress

WordPress varsayılan teması Twenty Twelve, tasarım bakımından daha sade ve mobil cihazlarla da uyumlu hale getirildi. Artık daha basit, esnek ve daha şık. Open Sans yazı tipi ve her cihazda harika görüntülenen esnek tasarım kullanıldı.

WordPress yönetim paneli Retina ekranlara hazır hale getirildi. Artık iPad, Kindle Fire HD, Nexus 10 ve retina ekranlı MacBook Pro’larda çok daha güzel gözükecek.

WordPress eskisinden çok daha fazla kullanım modu destekliyor. Örneğin, ekran okuyucular, dokunmatik cihazlar, faresiz akışlar, bunların hepsi daha iyi erişilebilirlik için geliştirildi.

WordPress 3.5 önceki sürümlere göre çok daha afilli. Örneğin, yeni renk seçici istediğiniz harika maviyi seçebilmenize olanak sağlıyor.

\"wordpress

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et